Plán cvičení podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů předpokládal, že těžce zraněný dělník ještě dokázal zavolat správci polesí a pak upadl do bezvědomí. Informaci o zraněném pak na tísňovou linku 112 podával správce.

"Operační důstojníci se snažili ještě zraněnému dovolat, ale to již nebylo možné. Tím vznikla složitější situace pro hasiče, protože neměli přesně lokalizované místo, kde zraněný dělník ležel. Operační důstojníci proto domlouvali se správcem místo, kde počká na zasahující hasiče a dovede je na místo těžby. Další komplikace čekala na jednotku v lese. Těžko dostupný terén nedovolil průjezd zásahových vozů. Hasiči museli zraněného dělníka vyhledávat pěšky," popsala námět cvičení Vendula Matějů.

Zraněného dělníka věrně ztvárněného figurínou hasiči našli ležícího pod stromem v bezvědomí. Okamžitě mu poskytli předlékařskou pomoc a zahájili vyprošťování. "Pomocí vaků spadlý strom nadzvedávali a zraněného postupně vyprostili. Po naložení na nosítka ho přenesli na místo, které bylo dostupné pro techniku hasičského sboru a záchranné služby.

Další cvičení se uskutečnilo v Jindřichově Hradci, kde v jednom z oddělení nemocnice mělo hořet.