„Volal muž z Písku, že v ulici Šobrova sedí v kolejišti nějaká dívka,“ upřesňuje Miloš Ťupa, manažer prevence kriminality. „Na místo byla vyslána nejbližší autohlídka dle pozice GPS, která tam dorazila už minutu po ohlášení,“ doplnil.

Jakmile však dívka strážníky spatřila, dala se na útěk po kolejích směrem k táborské zastávce. Jeden ze strážníků se za ní rozběhl a druhý ji vozidlem předjel, pak přelezl svodidla a společně s kolegou děvče zadrželi.

„Dívka kladla odpor, křičela, že chce spáchat sebevraždu a snažila se strážníkům vysmeknout a utéct. V tu dobu se však už k místu blížil vlak. Strážníci museli děvče proti jeho vůli z kolejiště odnést,“ pokračuje v líčení dramatické události Miloš Ťupa.

Mladá žena byla následně převezena na služebnu městské policie, kam byl vzhledem k jejímu špatnému psychickému stavu přivolán lékař. Ten rozhodl o umístnění na psychiatrické oddělení nemocnice v Českých Budějovicích. Protože agresivita dívky po nevydařeném pokusu o sebevraždu nepolevovala, převoz se uskutečnil za asistence strážníků.

„Chtěl bych na tomto místě poděkovat panu S. K. z Písku, který svým všímavým a rychlým jednáním pomohl zachránit mladý život. A dík patří i mým kolegům za dobře odvedenou práci,“ vzkazuje Jaroslav Rapant, velitel Městské policie Písek.

Irena Malotová