Čelní náraz do zaparkovaného vozu a následnou vzdušnou akrobacii cyklista zřejmě neodnesl vážnější újmou na zdraví. Z místa nehody ale spolu s dalším kolařem, který jel za ním, zmizel a nechal za sebou zdemolované auto.

"Policisté pátrají po cyklistech i svědcích, kteří jsou zachyceni na kamerách. Jde o skupinku mladých lidí, kteří kolem procházeli, i řidiče bílého vozu, který za dopravní nehodou zastavil. Máte-li k nehodě jakékoli informace, kontaktujte dopravní policisty na služebně nebo na lince 974 235 254 či 158," žádá policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Odjel od nehody i zraněných

Že se od nehod nevyplácí ujet, dokazují jindřichohradečtí kriminalisté. Ti řeší případ neposkytnutí pomoci po nehodě, která se stala 4. srpna asi půl kilometru před obcí Jilem ve směru jízdy od Strmilova. Řidič Volkswagenu Sharan při předjíždění ohrozil protijedoucího řidiče nákladního vozidla Mitsubishi L200. Ve snaze zabránit čelnímu střetu vjelo mitsubishi do příkopu. Řidič a dva spolujezdci se zranili, přesto šofér, který karambol zavinil, posádce nepomohl a od nehody ujel. "Po precizním zadokumentování trestného činu vypracovala policejní komisařka záznam o sdělení podezření, které si podezřelý muž v nejbližších dnech převezme. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let nebo zákaz činnosti," říká policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.