Střetla se tu dvě nákladní auta. "Silnice je kompletně uzavřena, dopravu řídí a odklání policisté z Bernartic přes Veselíčko a Milevsko. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Při nehodě byl smrtelně zraněn jeden z účastníků," uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová.

Podle prvotních informací policie z místa nehody došlo nejdříve k čelnímu střetu dvou nákladních aut a poté do nich narazil řidič osobního auta. Nakonec se ukázalo, že řidič osobního auta měl štěstí a nehoda ho minula. 

"Pár minut před šestou hodinou ranní jel po silnici I/29 ve směru od Opařan na Bernartice řidič (1959) s nákladním automobilem značky MAN, na přívěsu měl náklad slepičího hnojiva. Podle prvotních informací se měl řidič při projíždění zatáček dostat do protisměru a střetl se s druhým nákladním automobilem. Šlo o nákladní vůz značky Mercedes Atteco, naložený prázdnými káděmi na ryby. Následky střetu jsou tragické, řidič jedoucí od Opařan utrpěl zranění neslučitelná se životem a řidič druhého vozidla byl transportován do nemocnice," popsala Lenka Krausová.

Silnice je zcela neprůjezdná a policisté odklání dopravu přes Milevsko a Veselíčko. 

U Bernartic se 3. listopadu srazila dvě nákladní auta. Řidič jednoho vozu zemřel.U Bernartic se 3. listopadu srazila dvě nákladní auta. Řidič jednoho vozu zemřel.Zdroj: Policie ČR

Na místě zasahovaly všechny složky IZS. S dokumentací tragické dopravní nehody pomáhá dron letecké služby.

Rychlá záchranná služba na místo vyslala podle mluvčí záchranky Zuzany Fajtlové pět pozemních posádek a vzlétl i vrtulník. Ten byl ale kvůli nepříznivému počasí odvolán zpět na základnu. "Zranění utrpěli dva muži z nákladních aut. Jeden utrpěl zranění neslučitelná se životem ještě před našim příjezdem a záchranáři pro něho již nemohli nic udělat. Druhý muž zůstal ve voze zaklánění a po jeho vyproštění ho záchranáři zajistili, poskytli mu akutní přednemocniční péči a byl převezen do českobudějovické nemocnice," popsala Zuzana Fajtlová.

Tragická nehoda u Bernartic na hlavním tahu z Písku do Tábora.
Tragická nehoda na hlavním tahu z Písku do Tábora zcela zastavila provoz

K nehodě vyjeli také profesionální hasiči ze stanice Milevsko a dále i hasiči ze stanic Tábor a Písek. "Průzkum na místě ukázal, že jedna zraněná osoba je zaklíněna v kabině a druhá pod vozem. Hasiči ihned zahájili vyprošťování. Na vyproštění řidiče z kabiny museli použít dvě sady hydraulického vyprošťovacího zařízení. U osoby, která zůstala pod vozem, lékař záchranné služby konstatoval smrt," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. 

Na této silnici sestala tragický nehoda i minulý týden. Řidič osobního automobilu Dacia Lodgy jel od Křenovic směrem na Bernartice a z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se střetl s nákladním automobilem značky Scania. Zraněním podlehl. 

Na letošní tragické nehody na jihu Čech se podívejte ZDE: