Ve čtvrtek do redakce volal jakýsi pán, který se představil jako Kužel. „Zítra budeme předávat dárek píseckému dětskému domovu,“ oznámil mi.
Měla jsem radost, volal nám totiž už na začátku měsíce, že by rádi darovali dětem z dětského domova hi–fi věž.

V pátek v půl deváté ráno ono slavnostní předání mělo být. Půl deváté nic, tři čtvrtě na devět, nikde nikdo. Něco podobného jsem očekávala, protože ani ředitel dětského domova Ladislav Klíma, ani vedoucí vychovatel Radim Koreš a vlastně ani nikdo jiný z domova o hi–fi věži nevěděli zhola nic.

„Nikdo se nám neozval. Od vás to slyšíme poprvé,“ komentoval ředitel Klíma. „Víte, lidé si nás pletou s domovem mládeže. Volají nám, že by chtěli ubytování pro svého potomka,“ snažil se najít vysvětlení ředitel.

Nevěřím tomu, že by se dotyčný pan Kužel spletl a dárek předali třeba právě do domova mládeže. Už při prvním telefonátu říkal, že chtějí udělat radost dětem z dětského domova, a nejraději těm, které nemají rodiče.

Záhadu nevyřešil ani telefonát do dětského domova ve Zvíkovském Podhradí. „Dárek? Elektronika? O tom nic nevíme,“ sdělila mi ředitelka Marie Barabášová.

Jiný dětský domov na Písecku už není. Nedostal jste někdo hi–fi věž?