VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PROTIVÍN

Protivín se nachází na hlavním tahu z Písku na České Budějovice mezi městy Písek a Vodňany. Protéká jím řeka Blanice. S necelými pěti tisíci obyvateli se jedná o třetí největší město Písecka. Protivín je známý jednak pivem, které se vaří v místním pivovaru, ale také unikátní krokodýlí zoo. Pod Protivín patří osady Chvaletice, Krč, Maletice, Milenovice, Myšenec, Selibov, Těšínov a Záboří.

Besedovali o záchraně Božích muk na Protivínsku

Protivín - Snad žádný kraj nemá tolik křížků a božích muk rozesetých v krajině jako náš kraj Jihočeský. Jsou to němí svědci života našich předků.

12. slet čarodějnic na statku ve Chvaleticích

Písek - Pro loňský velký úspěch si Diacel Písek zopakoval setkání na statku ve Chvaleticích u Elišky a Fandy v sobotu 21. dubna.

Protivín rozděloval peníze na sport

Protivín - Každoročně dává město nemalou částku ze svého rozpočtu na podporu sportu.

Rockem proti rakovině slaví patnácté výročí

Ražice - Všichni rockeři pozor! Divadlo Pod čarou připravuje jubilejní již 15. ročník open air festivalu Rockem proti rakovině.

Pivovar v Protivíně oslavuje devadesáté výročí varny

Protivín – Vaření 400 hektolitrů výročního ležáku Platan začalo v protivínském pivovaře ve středu. Zrát začne ve čtvrtek 12. dubna – v den, kdy bude zdejší varna slavit 90. výročí.

Nehodu si možná přebere kriminálka

Protivín - Podstatně vážnější následky, než se původně předpokládalo, má sobotní nehoda u Protivína.

Velikonoční odpoledne v Protivíně

Protivín - Pro celém okrese probíhala řada oslav svátků jara – Velikonoc. Stejně jako loni, také letos se v neděli 25. března uskutečnilo v Protivíně Velikonoční odpoledne. Pořádalo ho Městské kulturní středisko Protivín.

Protivínský vlastivědný klub tentokrát hovořil o antropologii

Protivín - V úvodu besedy, která se konala ve čtvrtek 22. března, paní Věra Piklová představila přítomným antropologa, doc. RNDr. Pavla Bláhu, CSc. Ten se v první části zaměřil na stručnou charakteristiku antropologie a ve druhé na střípky ze svého bohatého života.

Řidič neměl za volantem co dělat

Ražice - Protivínští policisté kontrolovali ve čtvrtek 22. března odpoledne v obci Ražice řidiče s osobním automobilem značky Ford.

U Pasek někdo střelil srnce v době hájení. Pytláka hledá policie

Paseky - Protivínští policisté vyjížděli v neděli 18. března do lokality Kopanina v katastru obce Paseky, kde kdosi upytlačil srnce.

Ve středu 21. března navštívíme I. MŠ v Protivíně

Písecko - V unikátním projektu postupně Deník představil všechny prvňáčky z Písecka. Nyní na fotografiích najdete děti z mateřských škol.

V Ražicích oslavili MDŽ

Ražice - V sobotu 10. března se v Ražicích konala již tradiční oslava MDŽ.

Řidič nadýchal přes jedno promile

Protivín - Policisté kontrolovali v pondělí 5. března před půlnocí řidiče v osobním automobilu značky Škoda Octavia, který jel od Protivína na obec Skály.

Představujeme děti z II. MŠ v Protivíně

Protivín - Pro tento díl našeho seriuálu jsme s fotoaparátem zavítali do čtyř tříd II. MŠ v Protivíně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT