VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PROTIVÍN

Protivín se nachází na hlavním tahu z Písku na České Budějovice mezi městy Písek a Vodňany. Protéká jím řeka Blanice. S necelými pěti tisíci obyvateli se jedná o třetí největší město Písecka. Protivín je známý jednak pivem, které se vaří v místním pivovaru, ale také unikátní krokodýlí zoo. Pod Protivín patří osady Chvaletice, Krč, Maletice, Milenovice, Myšenec, Selibov, Těšínov a Záboří.

V Boru u Protivína byly ve čtvrtek ráno zavražděny matka s dcerou

Protivín – K dvojnásobné vraždě došlo ve čtvrtek ráno v Boru u Protivína. Vražednou zbraní měl být nůž.

Protivín klesl na samé dno

Olešník – V Olešníku se utkaly dva týmy z opačných pólů tabulky. Na hřiště vedoucího mužstva přijel Protivín, který se v této sezoně trápí, a je na předposledním místě.

Představujeme nově zvolené zastupitele - Protivín

Protivín - Přehled 21 zastupitelů pro volební období 2018 - 2022.

Tři otázky pro trenéra fotbalistů Protivína Juraje Kobetiče

Fotbalisté Protivína prohráli v 9. kole krajského přeboru doma s Jankovem 0:1. Zápas zhodnotil protivínský kouč Juraj Kobetič.

V Protivíně volby potvrdily stávající vedení

Protivín - Pro příští čtyři roky se ve vedení města příliš nezmění.

OBRAZEM: Protivínská Kaplanka zahájila výstavu Praha - Genius Loci

Protivín - V sobotu byl v galerii Kaplanka v Protivíně zahájen výstavní projekt od původem jihočeských umělců, kteří nyní působí v Praze.

Fotbalisté Protivína mají první vítězství

Protivín – V sobotu odpoledne zavítali do Protivína v rámci 5. kola krajského přeboru fotbalisté Dražic. Ti se v úvodu sezony potkali se solidní formou a před utkáním jim patřila v tabulce třetí příčka.

V Myšenci hořelo v noci vybavení bytu

Protivín - Rušnou noc z úterý na středu 5. září zažili hasiči. V jednu hodinu v noci vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Písek se dvěma cisternami a automobilovým žebříkem do Myšence, místní části Protivína k ohlášenému požáru domu.

S přítelkyní se pohádal, bil ji a vyhrožoval zabitím

Protivín - V úterý 7. srpna dopoledne vyjížděli protivínští policisté řešit případ konfliktu mezi partnery v jednom z místních bytů.

Přepravky od piva a limonád zlákaly neznámého zloděje

Protivín - Šestatřicet přepravek s prázdnými lahvemi od piva a limonád ukradl neznámý zloděj ze skladu protivínské firmy v noci ze čtvrtka 12. na pátek 13. července.

Hasiči pořádají fotbalový turnaj

Heřmaň - Pátý ročník fotbalového turnaje s názvem Memoriál Fandy Nováka pořádá v sobotu 7. července Sbor dobrovolných hasičů Heřmaň.

OBRAZEM: Čtvrtstoletí se Dnem dětí

Protivín - V sobotu 2. června se na Chatě U lomu konal již 25. ročník celoměstské oslavy Dne dětí pořádaný naším spolkem Kocanďáci.

V Protivíně otevřeli dokončený sportovní areál

Protivín – V sobotu Protivínští slavnostně otevřeli dokončený sportovní areál, který postupně zvelebovali od roku 2012.

Den dětí se v Protivíně uskuteční už po pětadvacáté

Protivín - Oslavy Dne dětí v Protivíně mají mnohaletou tradici. V roce 1994 jsme se dozvěděli, že každoroční pořadatel nechystá nic.

Protivínští dokončili sportoviště

Protivín - Od roku 2012 Protivínští postupně zvelebují sportovní areál.

V Protivíně se konal 25. koncert dětských sborů

Protivín - V pátek 25. května se v protivínském kinosále konal již 25. koncert dětských pěveckých sborů.

OBRAZEM: Protivínské náměstí obsadila historická vozidla

Protivín - Historické vozy v pondělí dopoledne zaplnily Masarykovo náměstí v Protivíně. Každoročně tady tímto způsobem vzpomínají na květnové dny. K pomníku padlým byl položen věnec a uctěna jejich památka.

V Ražicích postavili třicetimetrovou májku

Ražice - V pondělí 30. dubna se v Ražicích uskutečnilo již tradiční stavění májky, které pořádalo SDH Ražice ve spolupráci s obcí. Letošní májka měřila úctyhodných 29,35 metru.

Ve středu budeme soutěžit o lístky na Rockem proti rakovině

Ražice - Už 15. ročník benefičního festivalu Rockem proti rakovině se uskuteční v sobotu 5. května v přírodním amfiteátru v Ražicích.

Památník v Protivíně otevírá po zimní pauze

Protivín - Od května do října se pro veřejnost opět otevírá Památník města Protivína, jedna z poboček Prácheňského muzea v Písku.

Řidič v Protivíně nadýchal přes dvě promile

Protivín - Protivínští policisté kontrolovali ve středu večer na ulici Zámecká řidiče s vozidlem značky Renault.

Besedovali o záchraně Božích muk na Protivínsku

Protivín - Snad žádný kraj nemá tolik křížků a božích muk rozesetých v krajině jako náš kraj Jihočeský. Jsou to němí svědci života našich předků.

12. slet čarodějnic na statku ve Chvaleticích

Písek - Pro loňský velký úspěch si Diacel Písek zopakoval setkání na statku ve Chvaleticích u Elišky a Fandy v sobotu 21. dubna.

Protivín rozděloval peníze na sport

Protivín - Každoročně dává město nemalou částku ze svého rozpočtu na podporu sportu.

Rockem proti rakovině slaví patnácté výročí

Ražice - Všichni rockeři pozor! Divadlo Pod čarou připravuje jubilejní již 15. ročník open air festivalu Rockem proti rakovině.

Pivovar v Protivíně oslavuje devadesáté výročí varny

Protivín – Vaření 400 hektolitrů výročního ležáku Platan začalo v protivínském pivovaře ve středu. Zrát začne ve čtvrtek 12. dubna – v den, kdy bude zdejší varna slavit 90. výročí.

Nehodu si možná přebere kriminálka

Protivín - Podstatně vážnější následky, než se původně předpokládalo, má sobotní nehoda u Protivína.

Velikonoční odpoledne v Protivíně

Protivín - Pro celém okrese probíhala řada oslav svátků jara – Velikonoc. Stejně jako loni, také letos se v neděli 25. března uskutečnilo v Protivíně Velikonoční odpoledne. Pořádalo ho Městské kulturní středisko Protivín.

Protivínský vlastivědný klub tentokrát hovořil o antropologii

Protivín - V úvodu besedy, která se konala ve čtvrtek 22. března, paní Věra Piklová představila přítomným antropologa, doc. RNDr. Pavla Bláhu, CSc. Ten se v první části zaměřil na stručnou charakteristiku antropologie a ve druhé na střípky ze svého bohatého života.

Řidič neměl za volantem co dělat

Ražice - Protivínští policisté kontrolovali ve čtvrtek 22. března odpoledne v obci Ražice řidiče s osobním automobilem značky Ford.

U Pasek někdo střelil srnce v době hájení. Pytláka hledá policie

Paseky - Protivínští policisté vyjížděli v neděli 18. března do lokality Kopanina v katastru obce Paseky, kde kdosi upytlačil srnce.

Ve středu 21. března navštívíme I. MŠ v Protivíně

Písecko - V unikátním projektu postupně Deník představil všechny prvňáčky z Písecka. Nyní na fotografiích najdete děti z mateřských škol.

V Ražicích oslavili MDŽ

Ražice - V sobotu 10. března se v Ražicích konala již tradiční oslava MDŽ.

Řidič nadýchal přes jedno promile

Protivín - Policisté kontrolovali v pondělí 5. března před půlnocí řidiče v osobním automobilu značky Škoda Octavia, který jel od Protivína na obec Skály.

Představujeme děti z II. MŠ v Protivíně

Protivín - Pro tento díl našeho seriuálu jsme s fotoaparátem zavítali do čtyř tříd II. MŠ v Protivíně.

Ve středu 28. února navštívíme II. mateřskou školu v Protivíně

Písecko - V unikátním projektu postupně Deník představil všechny prvňáčky z Písecka. Nyní na fotografiích najdete děti z mateřských škol.

Marihuanu pěstoval doma v koupelně

Protivín - Písečtí kriminalisté řeší další případ na úseku drogové problematiky, mladý muž (1983) měl v obci u Protivína pěstovat a přechovávat marihuanu.

V sobotu bude bernartická sokolovna patřit heligónkářům

Bernartice - Městys Bernartice a Heligónkářská liga připravují tradiční 7. přátelské setkání heligónkářů Bernartická heligónka aneb S písničkou jde všechno lépe. Uskuteční se v sobotu 24. února od 14 hodin v bernartické sokolovně.

Pohřby v Protivíně budou i během rekonstrukce

Protivín - Oprava smuteční síně na hřbitově v Protivíně je nutná. Město má projekt, peníze i termín, ale zbývá vyřešit ještě jednu zásadní věc.

AKTUALIZOVÁNO

Na Písecku komplikují dopravu nehody

Písecko - Největší problémy mají řidiči na Protivínsku.

Na papíry auto nejezdí

Protivín - Mladý muž jezdil na Protivínsku bez řidičského průkazu.

Protivínští taekwondisté ukázali své dovednosti na masopustu a ve škole

Protivín, Albrechtice n/V - V sobotu 21. ledna se konal masopust v Protivíně na náměstí. Díky pozvání od pana Koce se našemu klubu naskytla možnost exhibice na této akci.

OBRAZEM: Protivín představil veřejnosti novou radnici

Protivín - Radnice v Protivíně prošla zásadní rekonstrukcí.

Protivín představí novou radnici

Protivín - Koncem loňského roku Protivínští kompletně rekonstruovali budovu radnice. Ta spočívala především v novém uspořádání objektu.

Povídali si o racích nejen na Protivínsku

Protivín - Na první besedě roku 2018 jsme se nad tématem Raci nejen na Protivínsku setkali s prof. Ing. Pavlem Kozákem, PhD.

Protivínský masopust zahájil sezonu maškar

Protivín - Orientálnímu tématu šestého masopustu v Protivíně vévodil v sobotu český drak, jakého si děti pouštějí na podzim po větru. Potvrdil jen, že spolek Fór Protivín, který byl společněs městem Protivín pořadatelem, si svůj název zaslouží.

Zastupitelé Protivína proberou opravu průtahu

Protivín - První letošní zastupitelstvo v Protivíně se koná ve středu 24. ledna.

Protivínský masopust zahájil sezonu maškar

Protivín /VIDEO/ - Sobotní odpoledne patřilo v Protivíně masopustnímu veselí. Šestý ročník masopustu tentokrát na téma Orient sem přilákal masky i diváky všech věkových kategorií.

Vandal posprejoval odstavený železniční vůz

Protivín - Pětitisícovou škodu způsobil zatím nezjištěný pachatel, který si v noci ze 13. na 14. ledna vyhlédl na koleji v depu protivínského nádraží odstavený železniční motorový vůz.

Kradl naftu z náklaďáku

Protivín - Mladému cizinci se za pohonné hmoty nechtělo platit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT