VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MIROVICE

Při návštěvě besedy můžete přispět do Kabelkového veletrhu Deníku

Mirovice - Mirovická knihovnice Lenka Vlková pořádá nově pravidelné besedy se čtenáři.

Památková zóna brzdí rozvoj Mirovic

Mirovice - Neschválení nového památkového zákona zmařilo lidem naděje.

Na toaletách školákům poteče teplá voda

Mirovice - Letní prázdniny využívají v mirovické škole k rekonstrukci žákovských toalet.

Příprava na rekonstrukci bývalých školních dílen pokročila

Mirovice - Bývalé dílny, které hyzdí střed areálu mirovické základní školy, plánuje vedení školy i města už roky přestavět.

Výstava fotografií představuje mimořádné astronomické úkazy

Mirovice - V přísálí mirovického kulturního domu začala minulý týden putovní výstava velkoformátových fotografií známého astrofotografa Petra Horálka.

Půjdem spolu do Betléma

Mirovice - Dokud byla živa prvorepublikově noblesní, moje o jednu generaci starší sestřenice Jaruška Libochovicová z Roztok u Prahy, chodily jsme společně 6. července do Betlémské kaple.

Část cesty Na Slomínku čeká oprava

Mirovice - Vedení města Mirovice se podařilo získat dotaci ve výši 215 tisíc korun z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje na opravu místní komunikace.

Na projížďku si půjčil cizí vůz

Kožlí - Kdosi se měl projíždět cizím automobilem. Vůz poškodil a vrátit zpět.

Jedna budova školky by měla být zrekonstruovaná ještě letos

Mirovice - Výběrové řízení na firmu, která provede stavební úpravy dvou budov školky v Mirovicích, zajistí pro město za 25 tisíc korun Svazek obcí regionu Písecko.

OBRAZEM: Loutna česká rozezněla kostel svatého Prokopa v Orlíku nad Vltavou

Orlík nad Vltavou - V pátek 7. července rozezněl zaplněný kostel svatého Prokopa v Orlíku nad Vltavou koncert vokálně instrumentálního souboru Loutna česká složený z písní z období gotiky, renesance a baroka. Ve zdejším kostele vystoupil soubor poprvé loni. A to přesto, že do Orlíku nad Vltavou jezdí na letní pobyt spojený s muzikou už 33 let. V minulosti ho mohli slyšet jen někteří návštěvníci zámku Orlík na prohlídkové trase.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT