VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MIROTICE

Město Mirotice je rodištěm malíře Mikoláše Alše a pobýval zde i známý loutkář Matěj Kopecký. Oběma osobnostem je věnovaný zdejší památník. Pod Mirotice spadají osady a vesničky: Rakovické chalupy, Bořice, Jarotice, Lučkovice, Stráž, Strážovice, Obora u Radobytců a Radobytce.

Zvonice kostela svatého Ondřeje je bez báně

Radobytce - Každý, kdo projíždí od Písku na Prahu, může z dálky vidět dominantu Radobytců u Mirotic kostel svatého Ondřeje bez jeho typické báně.

V Miroticích uvidíte přes dvě stě let staré loutky

Mirotice - Do památníku malíře Mikoláše Alše a loutkáře Matěje Kopeckého projdete nenápadnou uličkou z mirotického náměstí, které nese po slavném rodákovi jméno. Navíc na něm stojí i jeho socha, jejímž autorem je sochař Antonín Lhoták.

Traktoriáda v Boudách přilákala davy návštěvníků

Boudy /VIDEO/ - Sedmý ročník oblíbené traktoriády přilákal v sobotu 14. dubna do Bud závodníky i jejich příznivce nejen z Písecka, ale i z různých koutů České republiky. Pořadatelé, místní dobrovolní hasiči, měli jako vždy vše perfektně připravené, a to i díky svým kolegům z Rakovic, kteří jim dovezli před závody na trať potřebnou vodu.

Muž a žena pěstovali a přechovávali konopí

Miroticko - Písečtí kriminalisté pracovali na případu přechovávání a pěstovaní konopí na Miroticku, případ v tomto týdnu posunuli do další fáze trestního řízení.

Výstava I mezi námi jsou umělci byla na velikonoční téma

Mirotice - Pátek 23. a sobota 24. března patřily v Miroticích tradiční výstavě s názvem I mezi námi jsou umělci. Do místní sokolovny se na ni přišlo podívat nejvíce návštěvníků podle hlavní organizátorky Moniky Chylíkové, starostky TJ Sokol Mirotice, hned první den.

Mirotičtí podpoří sportovce i hasiče

Mirotice - Mirotičtí zastupitelé se shodli na rozdělení finanční podpory pro zájmové organizace a festival.

Hasiči chtějí bývalou školu přestavět

Mirotice - Mohla by tam vzniknout zbrojnice se zázemím a ubytovna pro turisty.

Zastupitelé chtějí nechat upravit parčík

Mirotice - Ve čtvrtek projednávali zastupitelé nabídku na zpracování projektu a jeho uskutečnění na parkové úpravy plochy před radnicí za 220 tisíc korun.

Hasiči v Miroticích budou mít zbrojnici

Mirotice – Dlouhodobým přáním členů SDH Mirotice je mít hasičskou techniku pod střechou. Hasičskou zbrojnici dosud nemají. To se teď změní.

Obraz kostela bude součástí mezinárodní výstavy

Mirotice - Do expozice nazvané Můj rodný kraj aneb Krásy Čech a Moravy na mezinárodní textilní výstavu International Prague Patchwork Meeting, která se bude konat od 6. do 8. dubna, se zapojí i mirotická výtvarnice Marcela Brejchová.

Hasiči vysvobodili koně z jámy

Mirotice - K mimořádnému zásahu, a to záchraně koně, vyjížděli hasiči v pondělí 26. února po osmé hodině ráno do Stráže, místní části Mirotic.

Představujeme děti z Mateřské školy v Miroticích

Mirotice - Tentokrát jsme náš objektiv zamířili na děti ze tří tříd MŠ Mirotice.

Ve středu 21. února navštívíme Mateřskou školu v Miroticích

Písecko - V unikátním projektu postupně Deník představil všechny prvňáčky z Písecka. Nyní na fotografiích najdete děti z mateřských škol.

OBRAZEM: K radosti stačí sníh, boby a i malý kopeček

Mirotice - Den jako malovaný, čerstvý sníh a dětský smích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT