VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MILEVSKO

Město Milevsko leží na Milevském potoce na hranici Táborské a Votické vrchoviny ve středním Povltaví v okrese Písek v nadmořské výšce 465 m. Je vzdáleno asi 12 km od Orlické přehrady a 20 km severozápadně od města Tábor.
První zmínka o Milevsku pochází již z konce 12. století. V té době byla zahájena stavba milevského kláštera premonstrátů, v jehož blízkosti vzápětí vznikla ves. Ve 14. století zaznamenalo Milevsko velký rozvoj, bylo však vedeno stále jen jako městečko. Městem je od roku 1759. Dominantním ekonomickým, ideologickým i společenským činitelem, kterým se řídil život města i okolí, byl klášter. Po jeho zrušení v 18. století začalo období úpadku celé oblasti, takže v 19. století byl zdejší kraj jedním z nejchudších v zemi. Oživení a rozvoj města a regionu přišel až s rozvojem průmyslu po druhé světové válce. Zdroj: http://www.milevsko-mesto.cz

Přes internet prodával zboží, které neodesílal

Milevsko - Muž vydělával na podvodných inzerátech.

Prázdninová krádež notebooku objasněna

Milevsko, Chyšky - Muž má opět problémy se zákonem. Má mít na svědomí další krádež.

Advent rozezní Eva Pilarová s dětským sborem

Milevsko - Kulturní program v Milevsku nabídne v adventním čase i o svátcích především koncerty.

Neobvyklé přátelství divokého prasete a argentinské dogy překvapilo strážníky

Milevsko - Na silnici u městské skládky honí pes divoké prase. To byla prvotní informace, kterou zavolal jeden řidič na linku 156 milevské městské policie.

V Galerii M začala nová výstava s názvem Rohatá

Milevsko - Písecká výtvarnice Alžběta Vlášková (24) zahájila v úterý 5. prosince v milevské Galerii M svou autorskou výstavu, kterou nazvala Rohatá.

Na Mikulášské hale žactva 2017 startoval i Štěpán Pokorný

Praha - V sobotu 2. prosince se v pražské hale Otakara Jandery ve Stromovce uskutečnila atletická Mikulášská hala žactva 2017, kterou uspořádal atletický oddíl PSK OLYMP Praha.

V Milevsku naděloval Mikuláš na náměstí

Milevsko - Milevské náměstí se v úterý 5. prosince zaplnilo nedočkavými a zvědavými dětmi, které sem doprovodili rodiče i prarodiče.

Lahví rozbil čelní sklo policejního vozu

Milevsko - Policejní vůz zaparkovaný před obvodním oddělením přišel k újmě.

Chyšečtí florbalisté přivezli z Pardubic bronzový úspěch

Chyšky, Pardubice - V sobotu 2. prosince se ve velké hale Tělovýchovného areálu pardubické univerzity uskutečnila pátá oficiální otevřená Republiková soutěž České Asociace Sportu pro všechny ve florbale pro rok 2017 v kategorii starších žáků.

OBRAZEM: V Milevsku naděloval Mikuláš na ledě

Milevsko - Tradiční mikulášskou nadílku v zimním stadionu si užili malí i velcí příznivci bruslení v neděli 3. prosince.

Adventní jarmark řemesel přilákal do Milevského muzea spoustu návštěvníků

Milevsko - V neděli 3. prosince zaplnili Milevské muzeum návštěvníci.

V Kostelci naděloval Mikuláš u rozsvíceného stromečku

Kostelec nad Vltavou /VIDEA/ - Od soboty 2. prosince svítí vánoční stromeček také na návsi v Kostelci nad Vltavou.

Město poskytlo spolku zázemí na kulturní akce

Milevsko - Od pátku máv Milevsku spolek Šrot, který vznikl letos v květnu, pronajatý městský dům.

Ve Zbelítově zahájili advent rozsvícením stromečku a jarmarkem

Zbelítov - V sobotu 2. prosince se rozsvítil stromeček na návsi také ve Zbelítově. V jeho blízkosti je stejně jako loni instalovaný betlém ze slámy v životní velikosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT