VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MILEVSKO

Město Milevsko leží na Milevském potoce na hranici Táborské a Votické vrchoviny ve středním Povltaví v okrese Písek v nadmořské výšce 465 m. Je vzdáleno asi 12 km od Orlické přehrady a 20 km severozápadně od města Tábor.
První zmínka o Milevsku pochází již z konce 12. století. V té době byla zahájena stavba milevského kláštera premonstrátů, v jehož blízkosti vzápětí vznikla ves. Ve 14. století zaznamenalo Milevsko velký rozvoj, bylo však vedeno stále jen jako městečko. Městem je od roku 1759. Dominantním ekonomickým, ideologickým i společenským činitelem, kterým se řídil život města i okolí, byl klášter. Po jeho zrušení v 18. století začalo období úpadku celé oblasti, takže v 19. století byl zdejší kraj jedním z nejchudších v zemi. Oživení a rozvoj města a regionu přišel až s rozvojem průmyslu po druhé světové válce. Zdroj: http://www.milevsko-mesto.cz

Policisté zadrželi cizince, který měl vyloupit sklad v Milevsku

Písek, Milevsko - V pondělí 12. února zadrželi pražští policisté cizince, který měl v měsíci listopadu loňského roku v Milevsku vniknout za užití násilí do skladu a prodejny tabáku.

Íčko na náměstí navštěvuje více lidí

Milevsko - Přestěhování infocentra a jeho spojení s Muzeem maškar se městu vyplatilo.

Milevský Štěpán Pokorný startoval mimo soutěž

Milevsko, Praha - v Sobotu 10. února 2018 se v pražské hale na Strahově uskutečnil atletický halový přebor Jihočeského kraje v kategoriích mladšího a staršího žactva, který z pověření Jč KAS uspořádal atletický oddíl TJ Sokol České Budějovice.

OBRAZEM: Milevskem prošlo 722 maškar

Milevsko - Milevskem prošlo v sobotu ve 156. průvodu 722 maškar. Tentokrát ho Maškarní sdružení vyladilo do olympijského stylu na téma Fandíme své patronce Karolíně Erbanové.

Auto skončilo v poli

Kostelec nad Vltavou - V sobotu 10. února před polednem havarovalo osobní auto nedaleko Kostelce nad Vltavou ve směru na Kovářov.

Milevské maškary převzaly vládu nad městem

Milevsko - V pátek 9. února večer předal starosta města Milevska Ivan Radosta za asistence radních symbolický klíč od města Milevským maškarám. Ty mu budou vládnout ještě v sobotu 10. února.

Starosta Jetětic dostal v Senátu ocenění

Jetětice - Před nedávnem pozval místopředseda Senátu Jiří Šesták do Valdštejnského paláce také starostu Jetětic Ladislava Novotného (65).

V Milevsku začíná masopustní program, řidiči, počítejte s problémy

Milevsko - V pátek a sobotu bude patřit město Milevským maškarám. Řidiči tudy proto budou muset projíždět ještě opatrněji než obvykle.

Kohout a Bouška vybojovali zlato

Chyšky, Praha - V závěru prvního měsíce roku 2018 se v pražské hale Otakara Jandery, ve Stromovce, uskutečnilo Mistrovství Jihočeského a Plzeňského kraje v halové atletice, které uspořádal Jihočeský krajský atletický svaz. Na tomto halovém Mistrovství startovala i tříčlenná skupinka chyšeckých atletů.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden Milevské maškary

Písecký deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Písecka z let 1918 až 1992.

Exmilevské atletky soutěžily na atletickém halovém Přeboru Prahy

Praha, Stromovka - V sobotu 3. února se v Praze-Stromovce, v hale Otakara Jandery, uskutečnil halový Přebor mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek pro rok 2018, který uspořádal atletický oddíl PSK OLYMP Praha.

Chyšečtí atleti si jeli pro rychlé časy

Chyšky, Praha - V neděli 4.února 2018 se v Praze-Stromovce, v hale Otakara Jandery, uskutečnil halový Přebor mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek pro rok 2018, který uspořádal atletický oddíl PSK OLYMP Praha.

Milevsko dá na sport 4,55 milionu korun

Milevsko - Radní schválili poskytnutí peněz na práci s mládeží, vybavení a akce. Poslední slovo mají zastupitelé.

Z diskotéky odcházel bez mobilu

Milevsko - Bavil se, ale po zjištění škod ho humor přešel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT