VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MILEVSKO

Město Milevsko leží na Milevském potoce na hranici Táborské a Votické vrchoviny ve středním Povltaví v okrese Písek v nadmořské výšce 465 m. Je vzdáleno asi 12 km od Orlické přehrady a 20 km severozápadně od města Tábor.
První zmínka o Milevsku pochází již z konce 12. století. V té době byla zahájena stavba milevského kláštera premonstrátů, v jehož blízkosti vzápětí vznikla ves. Ve 14. století zaznamenalo Milevsko velký rozvoj, bylo však vedeno stále jen jako městečko. Městem je od roku 1759. Dominantním ekonomickým, ideologickým i společenským činitelem, kterým se řídil život města i okolí, byl klášter. Po jeho zrušení v 18. století začalo období úpadku celé oblasti, takže v 19. století byl zdejší kraj jedním z nejchudších v zemi. Oživení a rozvoj města a regionu přišel až s rozvojem průmyslu po druhé světové válce. Zdroj: http://www.milevsko-mesto.cz

AKTUALIZOVÁNO

V Milevsku se střetlo auto s motorkářem

Milevsko - V sobotu 21. dubna v 10 hodin dopoledne se na Husově náměstí v Milevsku stala dopravní nehoda.

Farmářsko - chovatelský trh bude poprvé v areálu milevských chovatelů

Milevsko - První farmářsko-chovatelský trh pořádají v sobotu 21. dubna od 8 do 13 hodin členové Českého svazu chovatelů v Milevsku.

Žena z Milevska si přišla na více než sto tisíc

Milevsko - Škodu přesahující sto tisíc korun měla způsobit svému zaměstnavateli žena z Milevska.

Vydejte se probouzející se přírodou na kole i pěšky

Milevsko, Kovářov – Klub českých turistů společně s městem Milevsko a obcí Kovářovem připravily na sobotu 21. dubna druhý ročník cykloturistické akce a turistického pochodus názvem Probouzející se přírodou Milevska a Kovářovska.

Den otevřených dveří v obecním statku přilákal spoustu návštěvníků

Hrejkovice - Obecní úřad v Hrejkovicích se v nedávných dnech přestěhoval do nových prostor na statku, který obec v loňském roce koupila v dražbě. V sobotu 14. dubna tu obec uspořádala den otevřených dveří, aby se podle starostky Hany Kašparové mohli lidé podívat, do čeho se investovaly obecní peníze.

Někdo ukradl nepojízdnou Jawu 350

Milevsko - Milevští policisté prošetřují od středečního (11. dubna) odpoledne případ odcizeného nepojízdného motocyklu značky Jawa 350, který odcizil zatím nezjištěný pachatel z pozemku u domu v obci Svatkovice u Bernartic.

Odebíral stavební materiál, ale neplatil

Písek, Milevsko - Vyšetřovatel hospodářské kriminality zahájil ve středu 11. dubna trestní stíhání muže středního věku z Milevska, a to pro trestný čin zpronevěra.

Den Země oslaví v Milevsku úklidem

Milevsko - Stejně jako v předchozích letech se město Milevsko zaregistrovalo jako organizátor jarního úklidu města v rámci celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Počet zastupitelů zůstane v Milevsku stejný

Milevsko - Návrh, aby město Milevsko zastupovalo místo dosavadních jednadvaceti členů jenom devatenáct, v zastupitelstvu neprošel.

Novou zastupitelkou se stala Marie Polívková

Milevsko - Milevští zastupitelé oficiálně přijali ve středu mezi sebe Marii Polívkovou.

Představujeme děti z MŠ Sluníčko v Milevsku

Milevsko - V dalším díle seriálu Deníku představujeme děti z Mateřské školy Sluníčko v Milevsku.

Ve středu 4. dubna vám představíme vám z MŠ Sluníčko v Milevsku

Písecko - V unikátním projektu postupně Deník představil všechny prvňáčky z Písecka. Nyní na fotografiích najdete děti z mateřských škol.

Zastupitelé budou jednat o veřejném osvětlení na Starém sídlišti

Milevsko – Ve středu 4. dubna budou v milevském domě kultury jednat zastupitelé.

Ve Vlastci bude v sobotu svěcení pokrmů a zábava

Vlastec - Ve Vlastci se v sobotu 24. března připravovali na Velikonoce. Návštěvníci akce, kterou připravila obec, zdobili kraslice, tvořili věnce a ozdoby a také nechybělo pletení pomlázek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT