Předchozí
1 z 6
Další

Valijah Klásová vaří i žije s vůní kari

Písecká rodačka Valijah Klásová letos vydává už druhou knížku s tematikou indické kuchyně. Kuchařka dostala příhodný název Život s chutí kari a navazuje na prvotinu Mango, láska a kari vydanou v roce 2019. Valijah Klásová se narodila v Písku a chodila zde na střední školu. "Prožila jsem tu pár krásných klidných let, na které moc ráda vzpomínám. Písek je město s klidnou a přívětivou atmosférou, vždycky se sem ráda vracím. Dokonce se mi zmínka o rodném městě vloudila i do příběhu. Ačkoli jsem to vůbec neplánovala, v zápalu tvůrčí práce se mi do textu vplížila informace, že jsem se narodila v Písku. Bydlím už přes dvacet let v Praze, ale na „své“ jižní Čechy jsem hrozně pyšná," říká.
Valijah Klásová vaří i žije s vůní kari.

Můj partner je Pákistánec a na dobrém „kari od maminky“ vyrostl. Navíc má velkoobchod a živí se dovozem indických a pákistánských specialit na náš trh. Jejich kuchyni jsem nejdříve ochutnala ze zvědavosti a okamžitě jsem si ji zamilovala. Otevřela jsem si vlastní internetový obchod s indickými potravinami a do „indického“ vaření se pustila naplno. Zákazníci se mě pak často ptali na recepty a správné postupy jak kari uvařit, což postupně vedlo k vydání první kuchařky Mango, láska a kari.

Byl to vlastně příběh proložený indicko-pákistánskými recepty. Měla jsem tenkrát velkou radost, že mi v nakladatelství nabídli a umožnili vydat knížku, která obsahuje nejen recepty ale i vyprávěný příběh.
Valijah Klásová vaří i žije s vůní kari.

Tvůrčímu psaní se věnuji snad od chvíle, kdy jsem se naučila abecedu… Mám diskalkulii, což je porucha dovednosti počítat. Dnes už jsou na to ve školách zařízení a umí s takovými žáky pracovat, za nás ale nic takového nebylo. O dyskalkulii nebo dysgrafii se vůbec nevědělo. Bylo to pro mě nesmírně náročné a frustrující období. Jinak inteligentní dítě se ocitá v situaci, která je zcela mimo jeho kontrolu a nedokáže ji změnit vůlí ani snahou. Je to jakoby se při hodině matiky před vás postavil učitel a začal mluvit čínsky… Tvůrčí psaní pro mě bylo únikem do světa, kterému jsem naopak velmi dobře rozuměla a kde jsem vynikala. Psát diktáty pro mě bylo potěšení, stejně jako stát před třídou a předčítat mé slohy. Držet v ruce vlastní knížku, to byl vždycky můj velký sen.
Valijah Klásová vaří i žije s vůní kari.

Knížka je rozdělená na dvě samostatné části. V první vyprávím autobiografický příběh. Druhá část je kuchařka s mými nejlepšími a osvědčenými indicko-pákistánskými recepty. K receptům tentokrát přibyly krásné fotografie. Každé jídlo jsem nejdříve uvařila, pak přišla fotografka a vše jsme aranžovaly, fotily, zkoušely různá aranžmá… Popíjely dobré víno, uzobávaly z navařených pokrmů a tvořily. Myslím, že ta pohodová atmosféra je z fotek hodně znát. Mám z nich velkou radost. V samotném příběhu jsem tentokrát byla odvážnější a otevřela i několik vážnějších témat.
Valijah Klásová vaří i žije s vůní kari.

Jak napoví název, je to příběh o „Životě s chutí kari“ – tedy autobiografické vyprávění o vztahu s Pákistáncem, o naší společné práci a indických přátelích. Silné téma je třeba popis pohřbu (dá-li se to tak nazvat) táty našeho indického kolegy. Podrobně popisuji, jak taková ceremonie probíhá. Z pohledu našich zvyklostí nám některé rituály mohou připadat naprosto šílené, ale pro indickou společnost jsou naprosto samozřejmé. Oproti tomu mnohem veselejší je třeba vyprávění o tradiční indické svatbě nebo českých Vánocích s Pákistáncem.
Valijah Klásová vaří i žije s vůní kari.

Spousta lidí má indickou kuchyni zařazenou ve škatulce „pálivá a kořeněná“, což je dost zkreslené a zjednodušené. Indická kuchyně má mnohem víc podob. Mně více než typ domácího kari vyhovuje to z restaurací a na chilli i koření oproti originálu trochu ubírám. Do kuchařky jsem zařadila sbírku mých nejlepších receptů, které mám odzkoušené a ráda je uvařím i přátelům, kteří normálně indickou kuchyni moc nemusí. Jsou to zejména jemnější krémová kari s masem, luštěninami nebo zeleninou. Zařadila jsem i velmi populární rýžová byriani (já tomu říkám indické rizoto) a kuře tandoori – pečené kuřecí maso v pikantních marinádách. Samozřejmě nechybí ani dezerty nebo tradiční indické placky a jejich úžasné syté polévky. Moje kuchařka rozhodně není jen pro toho, kdo indickou kuchyni zná a má rád. Je to inspirace pro každého, kdo chce zkusit něco nového. Jak říkám - je to prostě první indická kuchařka pro českou kuchyni.
Valijah Klásová vaří i žije s vůní kari.