Ve výstavní síni školy se uskutečnila vernisáž výstavy studentů Akademie umění a kultury, vzdělání III. věku, kteří navštěvují výtvarný obor pod vedením pedagogů Marcely Bláhové, Lucie Boháčové, Lenky Termannové a Michala Jakeše.

Na osm desítek seniorů, absolventů Akademie umění a kultury, slavnostně převezme absolventské diplomy v úterý 6. června ve Sv. Trojici." Jsem potěšen tím, že Písečáci i ve vyšším věku mají tendenci stále na sobě pracovat, vzdělávat se a tím obohacovat nejen sebe, ale i své okolí," uvedl náměstek jihočeské hejtmanky Josef Knot.

Početnému publiku v Palackého sadech zazpívalo 150 dětí z pěveckých sborů Mandelinky, Berušky, Zvonky a Cantates Scholari vedené Darinou Vrbovou a Miladou Klátilovou. Vyvrcholením akce byl večerní koncert v Trojici, kde vystoupili sólisté, komorní tělesa a smyčcový orchestr ZUŠ.

"Snažíme se navazovat na dlouholetou úspěšnou tradici školy a myslím, že se nám to daří. Svědčí o tom mimo jiné skutečnost, že mnozí naši absolventi jsou úspěšnými umělci v různých oborech," konstatovala ředitelka písecké ZUŠ Jindřiška Kudrlová.