Účastníci byli delegováni členskými soubory Jihočeského folklorního sdružení - Bárováček z Českých Budějovic, Blaťáček ze Ševětína, Blaťák ze Ševětína, Bystřina ze Zlivi, Doudlebánek z Doudleb, Doudleban z Doudleb, Dubínek ze Sezimova Ústí, Javoráček z Lomnice nad Lužnicí, Javor z Lomnice nad Lužnicí. Kovářovskétradice.cz-Kovářovánek z Kovářova, Mladá dudácká muzika ze Strakonic, Malý Furiant z Českých Budějovic, Prácheňáček ze Strakonic.

Bylo tam zastoupení všech národopisných oblastí Jihočeského kraje (Blata, Doudlebsko, Kozácko, Prácheňsko).

Jako hosté vystoupili zpěváci z Kraje Vysočina, zástupci z Rakouska se omluvili.

Všichni soutěžící zazpívali dvě lidové písně, z nichž jedna zazněla za doprovodu muziky a druhá a-capella.

Akce probíhala pod odborným dohledem poroty delegované Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici.

Přítomné pozdravil Milan Škoch-předseda Jihočeského folklorního sdružení, Romana Hánková- ředitelka Hotelu Zvíkov, Anděla Maršálková-předsedkyně poroty.

V Hotelu Zvíkov nechyběla ani prezentace výstavních panelů příhraničních projektů Jihočeského folklorního sdružení, nabídka propagačních materiálů, výtvarné dílny, ukázky práce se sklem, kreativní tvorba z papíru, zdobení perníčků, drátování, zdobení vajíček.

Proběhl i seminář vedoucích souborů s odbornou porotou.

Účastníci: 39 zpěváků

Účastníci I. kategorie: děti do 9-ti let

Veronika Civišová, Barbora Sýkorová, Marie Koudelková. Kateřina Bednářová, Jana Michalová, Josefína Doležalová, Eliška Janouchová, Viktorie Dubská, Natálie Augstenová, Matyáš Bicek, Petra Klečková, Barbora Kroupová

Účastníci II. kategorie: děti od 10 do 15-ti let

Karolína Školková, Vojtěch Prokeš, Laura Votřelová, Viktorie Dvořáková, Karolína Rozboudová, Žofie Pešková, Šárka Máderová, Vendula Šmejkalová, Veronika Šmejkalová, Michaela Koblihová, Karolína Sedláčková, Veronika Sedláčková, Tadeáš Bicek, Natálie Faktorová, Matylda Mandovcová, Viola Zelenková, Alžběta Holá, Veronika Kozubíková, Martin Nováček, Petra Škvrnová, Lucie Koudelková, Marie Burdová, Lina Chadimová, Vlasta Vaněčková, Květa Vaněčková, Johanka Klímová, Vendula Zdráhalová

Hosté z Kraje Vysočina: nesoutěžní vystoupení

Eileen Niederlová, Luboš Kukačka

Vítězové I. kategorie: první místo Barbora Sýkorová-Blaťácký soubor, druhé místo Jana Michalová-soubor Doudlebánek, třetí místo Marie Koudelková-soubor Bystřina

Vítězové II. kategorie:

postup do Českého zemského kola - uskuteční se v Karlových Varech 25. 5.

první místo Vendula Zdráhalová-soubor Malá dudácká muzika, druhé místo Martin Nováček-soubor Blaťáček, třetí místo Vendula Šmejkalová-soubor Dubínek

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení