Jak se výtvarníci setkali poprvé? "David měl v Galerii Portyč společnou výstavu s další výtvarnicí. Napřed se mi tam moc nechtělo, ale jak jsem tam vešel a uviděl jeho Krista, řekl jsem si, že je to moje krevní skupina," prozradil Valentin Horba. Dodal, že se mu tehdy líbilo i celé zahájení, kdy David Habermann se svou rodinou a kolegyní výtvarnicí sami uspořádali hudební vystoupení.

"Pak jsme spolu vystavovali na Švihově. Líbí se mi kontrast života a smrti," dodal Valentin Horba. Společně prozradili, že další výstavu mají naplánovanou na rok 2021 v Mníšku pod Brdy.

Valentin Horba v Galerii M vystavuje obrazy z posledních dvou let. S jejich jasnými barvami kontrastují kované sochy Davida Habermanna, které vznikaly několik let. Jak sám prozradil, jeho stálým tématem jsou smrt a biblické motivy.

David Haberman je členem Unie výtvarných umělců. Jeho sochy zdobí veřejná prostranství na různých místech v Čechách i v zahraničí. Již v roce 1996 získal 1. místo na mezinárodním kovářském sympoziu Hefaiston Helfštýn, je majitelem mnoha dalších významných ocenění a od roku 2009 zrealizoval téměř 30 výstav v Čechách i v zahraničí.

Valentin Horba prozradil, že v současné době pracuje společně se spisovatelkou Jaroslavou Pixovou na nástěnném kalendáři tvrzí a zámečků. Letošní kalendář společně vytvořili na téma mlýnů. Jeho příznivci se tedy už teď mohou těšit na jeho další originální pozitivní obrazy soustředěné do kalendáře.