Obrazy, kresby, grafika, gobelíny. Všechna tato výtvarná díla najdou návštěvníci v galerii Prácheňského muzea. Ve středu 5. prosince  v 16 hodin   se tady koná vernisáž výstavy nazvané jmény tvůrců: Vojtěch, Miloslava a Dalibor Říhánkovi.

Akademického malíře Dalibora Říhánka není třeba  veřejnosti příliš představovat. Patří k výrazným osobnostem  českého výtvarného umění  už od sedmdesátých let minulého století.
Rodák z Plzně  od roku 1990 žije a tvoří v Písku.  Je absolventem Střední keramické školy v Bechyni a  pražské Akademie výtvarných umění, kde studoval v ateliéru Františka Jiroudka. Využil rovněž příležitosti k roční stáži na Academii di Belle Arti v Římě. Vedle malby a grafiky se věnuje také  textilnímu výtvarnictví, keramice, skleněným a kamenným mozaikám.

Textilní výtvarnictví okouzlilo  rovněž  Daliborovu ženu Miloslavu, která se věnuje především tkaní gobelínů. Písecká veřejnost měla příležitost se s tvorbou Miloslavy Říhánkové seznámit ve Svatotrojickém kostele a její gobelíny budou samozřejmě také na výstavě v Prácheňském muzeu.

Součástí výstavy jsou rovněž  obrazy Daliborova strýce, amatérského výtvarníka Vojtěcha Říhánka, ke kterému jezdil  do Písku na prázdniny. Právě zásluhou  strýce  získal Dalibor Říhánek vřelý vztah k městu na Otavě.

„Písek mu byl vším. Znal historii, navštěvoval a podporoval muzeum,  byl velký sokol, cvičil na kruzích a hrazdě. Vyprávěl o veletočích, ukazoval fotografie. Znal Heyduka, Sedláčka, Ševčíka, patriotsky  hrdý byl na Mikoláše Alše," napsal o svém strýci  Vojtěchovi Dalibor Říhánek.

Středeční výstavu v Prácheňském muzeu uvedou Irena Mašíková Konštantová a  Jaromír Procházka.