Výtvarná díla mohou veřejnost oslovit na různých místech, třeba uprostřed  bývalého průmyslového areálu. Dokazuje  to  výstava regionálních umělců a projektů Scéna Písek   instalovaná ve studiu stage:jitex. Původně  měla skončit v úterý, ale vzhledem k zájmu veřejnosti ji organizátoři prodloužili   do 20. června.

Pořadatelem je  multifunkční studio pro volnočasové aktivity, které  od roku 2005 postupně vzniká v části areálu bývalého pletařského kombinátu Jitex v Písku.

„Dramaturgie studia je zasvěcena odkazu  dvou spisovatelů Julese Verna  a Karla Čapka. Akce se orientují na mladou generaci, školy, studenty, mládež a umělce," představil krátce studio game:factory jeden z jeho tvůrců Láďa Beran.

V současné době  je v centru pozornosti právě výstava regionálních umělců a projektů. „Akce Scéna Písek  vznikla proto, že jsme chtěli nabídnout  tvůrcům z Písku a okolí možnost vystavovat. Celkem se přihlásilo dvanáct vystavovatelů. Zastoupení je velmi různorodé.  Vystavují zde mimo jiné dvě studentky Filmové akademie Miroslava Ondříčka, obě shodnou okolností fotografky. Kromě toho   vždy od 18 do 19 hodin promítáme  snímky této filmové školy," doplnil  Láďa Beran.

Návštěvníci zde uvidí také návrhy insignií českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické, které dosud nebyly nikde vystaveny. Jejich autorem je písecký výtvarník František Doubek a pro výstavu je ze své soukromé sbírky zapůjčil  senátor Miroslav Krejča, který  převzal záštitu nad celou výstavou.
Na Scéně Písek  jsou dále zastoupeni společnost Sedlická krajka, mladí tvůrci z občanského sdružení Horizont Písek, Domova pro osoby zdravotně postižené Zběšičky a písecké Duhy.

Na výstavě se prezentuje  také pořadatel, a to projektem rekonstrukce skladu na stage:jitex a projektem game4planet.  Expozici si mohou přijít prohlédnou žáci základních škol. Otevřeno je denně od 14 do 20 hodin.