Vyhlásilo soutěžní přehlídku amatérských fotografií, které se nějakým způsobem váží k marketingovým tématům města Písek pro letošní rok.

„Pokud tedy máte doma v archivu zajímavé fotografie, které souvisí s výročím města nebo píseckým Kamenným mostem a zlatonosnou řekou Otavou, a chtěli byste je ukázat i veřejnosti, případně vás tato témata inspirovala k vytvoření současných snímků,  můžete se do soutěže zapojit," informovala Iveta Hodoušová, hlavní dramaturgyně a vedoucí kin centra kultury.

Zájemci o účast v soutěži musí do pátku 29. března zaslat  nebo doručit fotografie do centra kultury, kde kontaktními osobami jsou  Věra Malhocká a Ingrid Čapková. Do soutěže je možné přihlásit jednu až pět černobílých či barevných fotografií formátu minimálně A5 .

„Každá fotografie musí být opatřena jménem autora včetně kontaktu, dále tam bude název  a případně popis, to znamená místo, osoby, objekt, děj, a časové zařazení. Autor snímků nemusí být členem žádného fotokroužku," upřesnila Iveta Hodoušová.

Vybrané a oceněné  fotografie  zájemci uvidí na výstavě při příležitosti letošního Cipískoviště ve foyer kina Portyč . Výstava potrvá až do skončení městské slavnosti Dotkni se Písku 2013 v polovině června.