Letos uplyne deset let od okamžiku, kdy se z historické chátrající budovy na výrobu sladu stalo interaktivní centrum pro rodiny s dětmi zaměřené na dětskou ilustraci.

Písecká Sladovna oslaví dekádu svého fungování ve velkém stylu. Pro své návštěvníky připravuje hned trojici nových expozic. Právě z tohoto důvodu ale bude muset na čas zavřít. „Uzavření Sladovny je nezbytné. Ve třech sálech se bude intenzivně pracovat, chodby budou plné částí nových expozic a lidí, kteří je budou instalovat,“ zdůvodnil dvanáctidenní pauzu produkční Sladovny Adam Langer. „12. května v 18.30 hodin, kdy Sladovnu znovu slavnostně otevřeme, bude Galerie hrou plná atraktivních novinek odshora až dolů,“ dodává Langer.

Mezi největší lákadla narozeninové slávy patří bezesporu oblíbená expozice Mraveniště, která ve Sladovně již dvakrát byla, ale ještě nikdy tak velká a propracovaná. O patro výš se bude hrát minigolf, na jehož realizaci stále ještě pracuje desítka výtvarníků. Nebude chybět ani výstava pokračující v mapování dětské ilustrace. Ještě než se otevře stálá expozice věnovaná tomuto tématu, představí se v Galerii hrou Vladimír Fuka a jeho ilustrace z knihy Malý princ.

Program Sladovny

V období mezi 1. a 12. květnem se ve Sladově uskuteční pouze dvě jednorázové akce:
9. 5. Den Evropy s ROP Jihozápad (předpremiéra nového Mraveniště)
10. 5. Konference Chytřejší Česko

Sladovna se znovu otevře při slavnostní vernisáži 12. 5. v 18.30 hodin.