Velké prostory Galerie jsou věnovány 70. výročí založení Jitexu. Návštěvníci hned u vstupu najdou píchací hodiny, které dlouhá léta sloužily při vstupu do základního závodu v Písku. Výstava představuje výrobky, které se šily nejen v píseckém závodě, ale také v pobočných závodech v Bechyni, Horažďovicích, Milevsku, Mirovicích, Rožmitále pod Třemšínem, Týně nad Vltavou a Vodňanech. Jsou zde vystaveny župany, pánské košile, mikiny, teplákové soupravy, prádlo a další výrobky.

„Jitex byl velmi pokrokový podnik. Jako první v naší republice začal používat český silon, který byl v padesátých a šedesátých letech mezi zákazníky oblíbený, protože byl lehký a nemusel se žehlit. Další bylo umělé vlákno používané na dětské plenkové kalhotky Sandra. Vlákno bylo patentem Výzkumného ústavu pletařského, který rovněž sídlil v Písku,“ uvedl kurátor výstavy Bohumil Bernášek.

Výstava v chodbě muzejní knihovny má název Lucie Linden a představuje stejnojmennou módní značku bavorské podnikatelky. V Malých výstavních síní je to expozice nazvaná Móda před Jitexem a jsou zde vystaveny oděvy měšťanů od konce 19. století do poloviny století dvacátého.