„Tentokrát je v knize osmnáct pohádek a děj každé z nich je zasazený do konkrétního místa v jižních Čechách. Jsou tam princezny, princové a další známé pohádkové postavy a také hodně zvířátek jako srnky, sýkorky, beránci a ovečky, ale i pavouci,“ prozradil Zdeněk Klásek.

O autorovi: Zdeněk Klásek se narodil roku 1951 v Praze. Půlku života prožil na Letné. V současné době žije v Milevsku. Vyučil se autolakýrníkem a písmomalířem. Psaní knížek se věnuje od roku 2014, kdy šel do důchodu.

Vydané knížky: Sedm dýmek a mincí (2015) Jedenáct pohádek (2016) Dvanáct pohádek (2017) Třináct pohádek (2018) Jihočeské pohádky (2019)

Psát začal před pěti lety, když šel do důchodu a měl tedy na jednoho ze svých mnoha koníčků více času. Prvotinou byla povídková knížka pro dospělé Sedm dýmek a mincí. Po ní následovaly knihy Jedenáct pohádek, Dvanáct pohádek a Třináct pohádek. „V číselné řadě pohádkových knih chci dál pokračovat. Příští rok bych rád vydal Čtrnáct pohádek. V současné době mám napsaných 83 pohádek a zatím z nich vyšly jen některé. Každý příběh jsem si vymyslel, nikde jsem nic neodkoukal,“ vysvětlil.

A jak se inspiruje? „Jedu třeba na chatu ke kamarádovi kolem rybníka a vznikne z toho pohádka o hastrmanovi. Nebo se dívám do mapy a osloví mě názvy jako Vlčí kopec nebo Čertova skála. Vždycky si na mapě najdu i okolí místa, kam pohádku zasazuji, takže je tam skutečná vesnička i potok. A když tam pak někdo náhodou přijede, tak si to i uvědomí,“ upřesnil Zdeněk Klásek. V pohádkových příbězích nezapomíná ani vyzdvihnout dobré lidské vlastnosti a vždy nechá zvítězit dobro nad zlem.

jeho knihy je možné koupit v Milevském muzeu, milevském klášteře a infocentru, ale i v prodejně svaté Anežky v Týně nad Vltavou nebo prostřednictvím internetového obchodu nakladatelství Kosmas.