SOBOTA:
PÍSEK:
Letní kino
21.30 Probudím se včera
Komedie s originální zápletkou, v níž si věčně svobodný profesor češtiny Petr, díky třídnímu srazu uvědomí, že jediná dívka, kterou kdy miloval, byla jeho spolužačka Eliška. Tehdy v sedmnácti letech, nenašel odvahu jí říct, že ji má rád a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petrovi se naskytne jedinečná šance. Cestovat zpět v čase do svých stu-dentských let a vrátit se do června 1989, kdy chodil do třeťáku. Dostane možnost napravit, co promeškal. Jenže zahrávat si s minulostí není jen tak. Návraty nejsou nikdy snadné. Petr se dostává do změti komplikací a průšvihů, které naštěstí řeší s vtipem, nadhledem a drzostí, kterou dobře zná od svých vlastních studentů. Postačí však tyhle zbraně na to, aby přes-vědčil Elišku o svých citech a získal její lásku?

Divadlo Pod čarou
20.30 Fear Factory (USA)
Cyber-metal

Pí local club
20.00 The Oscillation (UK), Mrazák, MWC
Kytarový rock

Papírák
20.00 Oldies

Družba – Discokomplex
22.00 Videodiscopárty
Uvádí Dj Aleš

KOVÁŘOV:
Kino
18.00 Příliš mladá noc
Drama. Příběh filmu  vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se den po Silvestru náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a ve společnosti dvou dospělých mužů. Děti se v bytě zapomenou, prožijí svoje první setkání s láskou a sexualitou, přestanou vnímat čas a neuvědomí si, že se po nich doma shánějí a pravděpodobně už je hledá policie. Intimní aktuální příběh syrově a autenticky nahlíží na současné partnerské vztahy, přičemž nekompromisně odkrývá jejich prázdnotu. Děti se ve filmu dostávají do situací, před kterými by měly být, alespoň podle našich společenských zvyklostí, chráněny.

BUDIČOVICE:
10.00 Řemeslné farmářské trhy

ZBĚŠICE:
14.00 Setkání rodáků a přátel Zběšic
Na harmoniku zahraje Václav Koubek, děti předvedou krátké vystoupení, občerstvení bude zajištěno.

BRANICE:
Areál TJ Sokol
14.00 Pohádková cesta

SEPEKOV:
fotbalové hřiště
13.30 Oslavy 120. výročí SDH Sepekov
Připravena výstava, ukázka hasičské techniky, soutěž v požárním sportu

VRÁŽ:
Lázně Hotel Vráž
zámecká jídelna
20.00 Live Music Tropicana
Taneční večer, hraje Ivo Hányš.

MILEVSKO:
Kino Bios „eM"
20.00 Dont stop
Drama / Hudební. 1983. Do komunistického Československa konečně dorazil PUNK naplno. Osmnáctiletý Miki (Patrik Děrgel) se svým provokativním kamarádem Dejvidem (Lukáš Reichl) nechtějí zůstat pozadu. Deska London Calling od Clash jim ukáže ten správný směr. Vezmou elektrické kytary, naježí vlasy a přestanou brát ohled na svoje okolí. NO FUTURE se stane jejich heslem. DonT Stop je příběh o tom, co se stane během jednoho roku vašeho života, kdy nepřemýšlíte o zítřku ani o důsledcích svých rozhodnutí. Jediné co chcete, je prosadit svoje generačního právo na svůj vlastní životní styl.

NEDĚLE:
PÍSEK:
Sladovna
13.00 Workshop: Malování žloutkovou temperou s ilustrátorem Tomášem Řízkem
Pokračování výtvarné dílny, která proběhla v lednu  jako součást výstavy ilustrátora Tomáše Řízka. Tentokrát je workshop určen převážně dospělým, které ilustrátor Tomáš Řízek seznámí se specifikem malby žloutkovou temperou na dřevěnou desku. Techniku, která vychází z malby středověkých deskových obrazů, používá Tomáš Řízek jak ve své ilustrační, tak i volné tvorbě.

Letní kino
21.30 Probudím se včera

MIROVICE:
Římskokatolická farnost
11.00 Mše svatá

PROTIVÍN:
Kino
19.00 Železná lady
Drama / Životopisný. Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady. Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc.

VRÁŽ:
Lázně Hotel Vráž
zámecká kaple
8.30 Nedělní bohoslužba

MILEVSKO:
Kino Bios „eM"
20.00 30 Madagaskar 3
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Rafinovaným tučňákům se s pomocí hrubé šimpanzí síly podařilo opravit letadlo, ve kterém naši hrdinové havarovali během přeletu z Madagaskaru do Afriky, a vyrazili si užívat do kasina v Monte Carlu. Lva Alexe, hrošici Glorii, zebru Martyho a žirafáka Melmana ale na palubu nevzali, což čtveřici donutí doplavat za nimi po svých Středozemním mořem. Tučňáky nutně potřebují, protože bez tučňáků nemají šanci vrátit se domů. Zejvení divokých, i když přátelských šelem v epicentru evropské zábavy pochopitelně vyvolá rozruch, který dostane za úkol zkrotit kapitánka Chantal DuBois. Je to elitní agentka organizace na odchyt zvěře, pro kterou je její práce posláním. Představa, že svůj životopis vyšperkuje ulovením žirafy, lva, zebry a hrošice ji dovádí až k nadlidskému úsilí a k rozhodnutí dostat se jim na kobylku za každou cenu. V Africe se schovali celkem snadno, na civilizovaném světadíle jim poskytne jediné maskování kočovný cirkus, který se po evropské šňůře chystá i do New Yorku. Jenže staňte se cirkusáky, když nic zvláštního neumíte… Tenhle zpáteční lístek vyjde Martyho, Melamana, Glorii a Alexe hodně draze

Amfiteátr DK
14.00 Taneční show pod širým nebem
2. ročník taneční show, na které se představí milevské taneční skupiny a jejich hosté.V průběhu odpoledne hudební produkce kapely RM Band.V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do velkého sálu DK.