Herce Pavla Kříže, Jitku Smutnou, Chantal Poullain nebo Otakara Brouska mladšího budou moci vidět lidé v osadě Hostín, která se nachází na Kovářovsku. Divadelní přehlídku s názvem Hostínské divadelní léto tu od čtvrtka 11. do neděle 14. srpna pořádá ve spolupráci s obcí Kovářov Václav Bláha, který pracuje jako technicko-organizační dozor nad průběhem představení v divadle Ungelt v Praze.

Na diváky čekají pohádky, recitál Marty Kubišové, konverzační komedie Dveře, která vypráví o naději, pro niž není podstatný věk a kterou nemohou zastavit ani zamčené dveře bytu, nebo diváci mohou zhlédnout představení pražského divadla Ungelt s názvem Šest tanečních sezon v šesti týdnech, kde hrají a tančí Chantal Poullain a Pavel Kříž, jenž se v roce 2010 stal vítězem taneční soutěže České televize.

Hostínské divadelní léto je nová kulturní akce. Jak vysvětlil starosta Kovářova Pavel Hroch, pořadatel Václav Bláha má v Hostíně rekreační chalupu a nápad, že tu divadelní přehlídku uspořádá, měl už před několika lety. „Samozřejmě je to věc velice drahá, obec je mu nápomocná v tom, že jsme na akci získali podporu Jihočeského kraje v rámci živé kultury,“ řekl starosta.

Herci budou vystupovat ve velkém stanu, který vlastní Svazek obcí Milevska a kam se vejde zhruba čtyři sta diváků. Jak zdůrazňují pořadatelé, hrát se bude za každého počasí.

Václav Bláha usiluje o to, aby akce měla charitativní rozměr. Proto organizátoři oslovili dětské domovy z okolí nebo zařízení pro postižené, aby na přehlídku přijely.

Návštěvníci budou moci v Hostíně zdarma stanovat nebo parkovat. „Na jednom ze svých pozemků chce pan Bláha vytvořit stanové městečko, ale jeho využití bereme s humorem. Samozřejmě bude připraveno i občerstvení a chceme diváky dopravovat svozovou linkou,“ uvedl Pavel Hroch, který si netroufá odhadnout, kolik by na představení mohlo zavítat lidí. „Je to první akce tohoto typu na Kovářovsku. Jsem na to velice zvědavý. Byl bych rád, aby návštěvníci, kteří o to projeví zájem, se sem přišli podívat,“ říká Pavel Hroch.

„Těžko to dokážeme odhadnout, bylo by krásné, kdyby jich přišlo co nejvíce a byli bychom velmi rádi, kdybychom neprodělali, aby se alespoň náklady pokryly. Pokud se to podaří, pan Bláha přislíbil přehlídku opakovat trochu s jiným programem, který by si návštěvníci třeba vytvořili sami,“ doplňuje starosta Hroch.

Hostínské divadelní léto startuje ve čtvrtek 11. června v 16 hodin, kdy vystoupí Jihočeský folklorní soubor Kovářovan, a na večer je naplánovaná hra Dveře, kde se představí Jitka Smutná nebo Jan Hartl. V pátek bude recitál Marty Kubišové, v sobotu pohádky Jak se krotí princezna a O chytré princezně a večer hra Mam´zelle Nitouche, poslední den přehlídky se lidé mohou opět těšit na pohádky a večer na Šest tanečních hodin v šesti týdnech.

Zájemci si vstupenky například mohou koupit na Obecním úřadě Kovářov. Jejich cena se pohybuje od padesáti do 380 korun, předplatné na všechna představení stojí 1180 korun.

PROGRAM:
ČTVRTEK
16 hodin – zahájení, vystoupení Jihočeského folklorního souboru Kovářovan
19.30 hodin – konverzační komedie Dveře
PÁTEK
20.30 hodin – S nebývalou ochotou… recitál Marty Kubišové, hostem večera je Milan Hein, doprovází hudební skupina Petra Maláska
SOBOTA
10 hodin – Jak se krotí princezna
14 hodin – O chytré princezně
19.30 – Mam´zelle Nitouche aneb Pravda pana Célestina
NEDĚLE
10 hodin – Jak se krotí princezna
14 hodin – O chytré princezně
19.30 – Šest tanečních hodin v šesti týdnech

zdroj: leták k akci
změna programu vyhrazena