Zdejší zámek je jedním z devíti v České republice zapojených do ojedinělého hudebního projektu Klasika pod hvězdami.

V loňském roce byla v rámci tohoto projektu uváděna jedna z nejkrásnějších českých oper – Rusalka Antonína Dvořáka.

Letos návštevníci zámků uvidí a uslyší vášnivou operu Giuseppe Verdiho Nabucco. V čele více než stočlenného souboru budou přední sólisté českých a moravských operních scén, dirigentem představení je Jiří Mikula.

Opera je uváděna v italském originále. Obsah v češtině, němčině a angličtině bude k dispozici na tištěném programu. Na jevišti budou i živá zvířata a na závěr představení bude ohňostroj.

V prostoru před Orlíkem bude opera Nabucco uvedena 29. července od 21 hodin. Podle informací organizátorů jeviště i orchestřiště budou kryté, v případě nepříznivého počasí si diváci mohou na místě koupit pláštěnku. Všechna sedadla jsou číslovaná. Vstupenky je možné získat v pokladně zámku Orlík nebo v síti TicketArt.

Součástí hudebního léta na Orlíku je už tradičně koncert Dětské opery Praha, který se uskuteční 30. července. Koná se na závěr letního soustředění souboru vedeného solistkou opery Národního divadla v Praze Jitkou Markovou Krystlíkovou.

Protože jde o jubilejní desátý koncert souboru na Orlíku, je také připraven mimořádný program. Koncert se bude jmenovat Vánoce na Orlíku a jeho součástí bude originální nastudování České mše vánoční J. J. Ryby.

V průběhu prohlídek zámeckých interiérů mají návštěvníci možnost poslechnout si soubor Loutna česká.

Letní sezona na zámku Orlík je také obohacena o ukázky sokolnického umění. V prostorách zámeckého parku mohou návštěvníci vidět ukázky Sokolnictví Falker.

„Kdo neví, jak zblízka vypadá například poštolka obecná, raroh velký, orel stepní, výr velký nebo krkavec, má krásnou příležitost právě v zámeckém parku,“ uvedli organizátoři akce.