Letní kino na Výstavišti, které provozuje Centrum kultury Písek (CKP), podle zvyklostí z předcházejících let, mělo začít promítat v pondělí nebo nejpozdjěi v úterý. Vždycky totiž zahajovalo sezonu bezprostředně po městské slavnosti. Tentokrát zahajuje o týden později – v pondělí 20. června.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

„Celostátní premiéra prvního českého 3D pohádkového muzikálu V Peřině, který se natáčel v Písku, je 16. června. I když Písečtí měli možnost vidět předpremiéru, chceme tento film v Písku promítat také 16. června. Naše letní kino však nedisponuje 3D technologií, proto ještě zůstane v provozu kino Portyč,“ vysvětlila Iveta Hodoušová, hlavní dramaturgyně CKP a vedoucí kin.

Úvodním představením v letním kině bude oskarový snímek Králova řeč, historické drama Toma Hoopera. Přibližuje první roky vládnutí nečekaně korunovaného krále Jindřicha VI.

V letním kině návštěvníci uvidí také filmy, které se setkaly se ohlasem již při promítání v Portyči, jako například Piráti z Karibiku, Černá labuť nebo Harry Potter.

„Dramaturgie zařadila na léto spíše rodinné filmy a komedie, pro zpestření občas nějaký horor. Ovšem i náročnější divák nepřijde zkrátka, a to pokud se vypraví na takové tituly jakými jsou Trierův nový film Melancholia, muzikál Carmen, nebo hudební drama Carmína Burana,“ uvedla Iveta Hodoušová.

Vloni letní kino překvapilo diváky, a většinou příjemně, že rozdělilo hlediště na kuřáckou a nekuřáckou zónu. Novinka čeká na návštěvníky i letos a přispěje k jejich pohodlí. Mohou si zdarma vypůjčit podsedáky dodané firmou Stareko Písek.