O koncert kapely Mňága a Žďorp, který se koná v pátek od 20 hodin ve velkém sále kulturního domu, není zatím takový zájem, jaký organizátoři původně předpokládali.

„Prodaných je zatím více než sto lístků. Čekám, že se jich ještě tak sto prodá, ale když to bude více, budeme určitě rádi,“ uvedla ve čtvrtek hlavní dramaturgyně Centra kultury Písek Iveta Hodoušová.

Relativní nezájem Písečanů o koncert je překvapivý nejen proto, že kapela má velkou fanouškovskou základnu, ale i kvůli tomu, že v Písku už dlouho nehrála.

„Poslední koncert Mňágy v Písku byl, pokud si to správně pamatuji, v roce 1992 nebo 1993. Tehdy vystupovali v kulturním domě v kraťasech a námořnických tričkách,“ uvedla Iveta Hodoušová. Mňága a Žďorp, kapela z Valašského Meziříčí, v jižních Čechách v posledních letech příliš často nevystupuje. Týden po Písku hraje v Táboře a v červnu v Prachaticích, ale to je zatím pro tento rok vše.

V roce 2010 vydala kapela jak album Takže dobrý, tak i záznam koncertu nazvaný On stage. Součástí kompletu je i DVD s mystifikačním filmem Mňága – Happy End.

Skupina Mňága a Žďorp se od vydání alba Dutý, ale free z roku 2006 posouvá od melancholických písní k pozitivnějšímu vidění světa, protože zpěvák a autor písní Petr Fiala, který se kdysi léčil i v psychiatrické léčebně, začal být šťastný.

V roce 2005 si totiž během koncertu v Karlových Varech vzal Zuzanu Svobodovou, která je manažerkou kapely a v některých písních také zpívá. „Hrabičkama přehrabuju poslední zbytky černého humoru, pak je dávám do krabičky, už je nepotřebuju, už miluju,“ zpívá Petr Fiala (na snímku) v písni nazvané Miluju.