Centrum kultury připravilo na sobotu koncert Pěveckého sboru jihočeských učitelek se sbormistrem Theodorem Pártlem. Koncert se uskuteční od 19 hodin ve Svatotrojickém kostele v Písku.

V programu zazní skladby Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů, Zdeňka Lukáše a Mikoláše Troupa, vedle nich také spirituály a lidové písně. S pěveckým sborem vystoupí také vynikající sólisté: houslový virtuóz a profesor AMU Bohuslav Matoušek, barytonista Státní opery Praha Svatopluk Sem, houslista a ředitel Jihočeské komorní filharmonie Vlastimil Ochman a posluchač AMU Vítězslav Ochman, absolvent konzervatoře a skladatel Mikoláš Troup.

„Věřím, že jejich vystoupení zanechá v posluchačích velmi příjemný dojem a důkaz toho, že i v dnešní době nadšení a láska ke zpěvu a hudbě potvrdí vyspělou tradici našeho města, našeho národa,“ uvedl bývalý sbormistr Píseckého pěveckého sboru Josef Hrdý.

Pěvecký sbor jihočeských učitelek byl založen v roce 1963 při Střední pedagogické škole v Prachaticích, od školního roku 1993/1994 působí při Biskupském gymnáziu v Českých Budějovicích. Před šestnácti lety se rozšířil o mužské hlasy.

Sbor má na svém kontě stovky velmi úspěšných koncertů po celé ČR i v zahraničí. Mezi nejvyšší ocenění patří 1. cena na mezinárodním festivalu v Haagu.