V období vánočních svátků před několika desítkami let se ocitnou návštěvníci městské knihovny. V prvním patře knihovny je totiž otevřena výstava Vánoce včera a dnes.

Vernisáž se uskutečnila za účasti klientů chráněné dílny občanského sdružení Horizont, kteří ve spolupráci s knihovnou také připravili výzdobu vánočního stromku.

„Pro klienty Horizontu jsme připravili nejen malé pohoštění, ale i průvodní slovo s výkladem vánočních tradic. Poté následovala prohlídka výstavy, která se podle autentických ohlasů velmi líbila. Vernisáž byla rovněž pozváním klientů Horizontu k dalším návštěvám knihovny a využívání jejích služeb,“ informovala Věra Vodvářková z Městské knihovny v Písku.

Výstava zahrnuje vánoční témata v přibližně stoletém časovém období. „Návštěvníci tak mají příležitost zavzpomínat si na Vánoce svého mládí a porovnat je se současnými vánočními tradicemi,“ dodala Vodvářková.

Vedle tradičních etnografických témat jsou do výstavy zařazeny i adventní tradice. Návštěvníci tu najdou také každodennost Vánoc spojenou s úklidem nebo pečením. Samostatně se výstava také věnuje vánočním ozdobám a tradičním dárkům.