V pátek 1. října v 16 hodin bude za příznivého počasí na nádvoří Prácheňského muzea zahájena výstava fotografií Václava Touška, instalovaná v malých výstavních síních.

Fotograf se v Písku představí krátce po svých dvaašedesátých narozeninách. Rodák z Prahy žije a tvoří střídavě v hlavním městě a nedalekých Řevnicích. Po studiích se od začátku sedmdesátých let minulého století věnoval převážně užité fotografii v různých oblastech činnosti, od vědeckých a výzkumných, muzejních, nakladatelských, novinářských až po reklamní.

„Jeho fotografie se staly součástí knih, katalogů, plakátů, kalendářů, divadelních programů, časopisů ale i výstav, prezentací, instalací a mnoha dalších,“ připomněla kurátorka výstavy Irena Mašíková.

Za zmínku stojí jeho portréty – převážně herců, zpěváků, scénáristů, spisovatelů, režisérů, jako jsou například J. Jirásková, J. Bohdalová, J . Hrušínský st., O.Vízner, L. Jakim, J.Malkovich, V. Neckář, O. Hofman, Z. Hadrbolcová, K. Smyczek, J. Menzel a mnoho dalších. Dále je to tvorba plakátů, zvláště divadelních. Příležitostně se věnuje i práci s filmovou a televizní kamerou.

Výstavu fotografií Václava Touška zahájí Milica Pechánková, vernisáž hudbou doprovodí vokální skupina Přelet M. S. vedená Romanou Tomáškovou.