Dva týdny zbývají do zahájení dalšího ročníku slavností Dotkni se Písku. Zájem o vstupenky zatím není v předprodeji, který začal 3. května, příliš veliký, ačkoliv zde stojí lístky jen 50 korun a na místě potom 80 korun.

„V Centru kultury Písek se prodalo asi 550 lístků,“ říká ředitel CK Písek Ctirad Havel. Druhé prodejní místo, Sladovna, zaznamenalo zájem větší, prodalo se totiž 780 lístků a jedna z píseckých firem si jich dalších 470 objednala. Pro prvních 10 tisíc návštěvníků jsou připraveny tradiční pamětní mince s historickým píseckým motivem.

Návštěvníci své vstupenky vymění u vstupu za pásky, které budou lístky nahrazovat a budou platit po celé slavnosti nejen na venkovní akce, ale i do Divadla Pod čarou.

Z programu zatím vypadlo jedno divadlo pro děti. „Aktuální program se návštěvníci dozví vždy na stránce www.dotknisepisku.cz,“ uvedl Karel Košťál z pořádající agentury TFC.

Letošní slavnosti by měly upozorňovat na slavnou historii Písku a podporovat patriotismus. „Připravujeme pro vás návrat k tradičním, programově pestrým a zábavným dnům píseckých slavností. Jistě si každý přijde na své,“ doplňuje Košťál.

V pátečním programu se tak lidé mohou těšit jak na Spirituál Kvintet, Romana Dragouna s kapelou Progres 2 nebo Pavlínu Jíšovou, tak i na Teátr Víti Marčíka, který bude hrát pro děti pohádku.

Městský ostrov bude v pátek patřit rocku, vystoupí zde Hand Grenade, Lammoth, Halford tribute band nebo Feel Machine. Koncert rockových kapel se odehraje i v Divadle Pod Čarou, kde budou hrát skupiny Naven, Inspiro, Ticho de pre cupé band, Paradoxy a Patron. Program bude pestrý i v sobotu: lidé uvidí jak vystoupení sportovního studia AC Sole, tak i koncert Olympicu nebo folklórní soubor Písečan a flétnový soubor ZUŠ Písek.

Program na hlavním pódiu bude mít tři moderátiory, Báru Štěpánovou, Davida Hockeho a Jiřího Holoubka.

„Písecké slavnosti v roce 2010 mají téma, které zní Ve znamení pokroku a elektrických kouzel Františka Křižíka. Objevíme pro vás magický svět Písku z doby, kdy František Křižík staví své první obloukové lampy na náměstí, kdy se roztáčí kola první městské elektrárny,“ zve návštěvníky Košťál.