Do píseckého Divadla Pod čarou totiž ve středu přijíždí finská legenda Waltari podporovaná českou kapelou Egotrip.

„Bude to klasický klubový koncert,“ říká Miroslav Pokorný, ředitel Divadla Pod čarou. „Pouze posílíme světla a přidáme nějakou mlhu. Nechceme si hrát na něco, co nejsme,“ doplňuje Pokorný.

O vstupenky byl v předprodeji velký zájem, ale lístky za 390 korun si bude možné ještě před koncertem koupit. „Vystoupení začíná v osm hodin večer a předkapela Egotrip bude hrát asi čtyřicet minut. Pak nastoupí hlavní hvězda večera,“ zve fanoušky ředitel.

První zastávka

Divadlo Pod čarou je první zastávkou na českém miniturné kapely, na němž představí novou desku Below Zero. Po Písku přijde na řadu Brno, Praha a Plzeň. „V rámci kapely, jako je Waltari, bude písecký koncert čistě komorní, oni jsou zvyklí vystupovat na mnohem větších pódiích,“ tvrdí Pokorný.

Démoničtí Finové zahrají v Písku potřetí, z toho podruhé v Divadle Pod čarou.

„Před lety k nám přijeli vlastně náhodou. Jednali jsme s nimi složitě a dlouho. Ani jsme nečekali, že by takové legendy přistoupily na rozumné podmínky tak, aby byl koncert dostupný jak pro nás, tak i pro návštěvníky,“ vzpomíná ředitel. Letos už to bylo jednodušší. Měli naplánovaných několik koncertů v České republice, tak přidali i Písek. „Bylo vidět, že se jim tady líbilo,“ doplňuje Pokorný.