Zimní mirotické setkání začíná v sokolovně ve 13 hodin a o zahájení se postará režisér Bohdan Sláma.

Na úvod programu si připravili vystoupení žáci zdejší Základní školy M. Alše, po nich přijde na řadu Vánoční pohádka v podání Divadla Anebo. Pak je vystřídá pohádka O perníkové chaloupce, netradičně pojatý příběh o narození malého děťátka a uvede je Divadlo Já to jsem.

“V poločase se uskuteční vyhlášení vítězů naší nové soutěže, kterou jsme nazvali Anděl mirotického setkání aneb Vytvoř svého anděla. V tuto chvíli se sešlo už velké množstsví andělů v různém provedení, z různých materiálů. Lidé je k nám nosí, posílají poštou,“ řekl včera Ladislav L. Tomeš. Jak dodal, anděly přijímají do soutěže ještě do pátku. Porota vybere nejzdařilejší dílka a pro autory jsou připraveny zajímavé ceny.

Druhá část sobotního programu bude patřit muzice a klauniádě. S divadelním představením, které „prodlužuje život“, přijede Don Quijote de la Ancha z Brna. Diváci uslyší nespoutané písně skupiny Timudej, alternativní rock v podání milevské kapely Dusot dusících se králíků a navíc v závěru zahraje rocková kapela OR z Prahy.

Během večera si návštěvníci budou moci zakoupit loutky a obrazy J. M. Vojny, pravnuka M. Alše.