„Víkendový workshop je určen nejen pro začínající i pokročilé tanečníky, příznivce Line Dance, klasických country tanců a příbuzných tanečních stylů, ale také pro širokou veřejnost,“ uvedl vedoucí Louisiany Ota Dvořák.

Poprvé v Evropě bude Line Dance vyučovat světově uznávaná choreografka a šampiónka v Line Dance a Couple Dance Nancy A. Morgan z USA.

I letos je součástí Píseckého Dupání taneční nepostupová přehlídka v sobotu ve 13.00 hod. Představí se v ní řada známých tanečních skupin.

Na sobotním country bále k tanci zahraje písecká skupina Kotva a své umění předvede Tereza Bachová, držitelka 2. místa v Irském stepu na evropském šampionátu a Anna Bachová, špička cloggingu v České republice.

Další gradací programu bude exhibiční vystoupení choreografky a lektorky Cinty Larrotcha ze Španělska. Nebudou také chybět známé skupiny OS Mažoretky Písek a Z.I.P. Písek.

Díky spolupráci se skupinou Dvorana Praha bude tečkou špičkového workshopu nedělní výuka country tanců Davida Millstona z USA za doprovodu pětatřiceti tanečníků z USA a Japonska.

Pro Písecké pokračuje Dupání v pondělí 6. 9. a ve čtvrtek 9.9. 2008.