Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaký bude Písecký majáles 2008

Písek - Nový, lepší a hlavně delší Majáles slibují letos studenti ve městě nad Otavou. Loňský jednodenní open-air je již minulostí a pro tento rok se studentská slavnost přenáší zpět pod střechu kulturního domu.

9.4.2008
SDÍLEJ:

Průvod při Píseckém majálesu 2007 - Jakub Kajtman s kytarou.Foto: Deník/Zbyněk Konvička

Majáles 2008 s sebou přináší navíc několik novinek, které celou událost posunou do úplně jiného-barevnějšího a rozvernějšího-světla. Hlavní změnou bude prakticky celý koncept akce, který se z pouhé jednodenní záležitosti mění na týdenní oslavu studentského života, která vyvrcholí ve středu 7. května v píseckém kulturním domě.

Celý program začne ale již 2. května v novém Local klubu na Velkém náměstí netradičním koncertem, následně 3.5. bude hlavní den warm-up programu, jež zahrne vernisáž malíře Antimultivitamína a grafičky Evening_sailor, spolu s hudebním doprovodem se pak oficiálně rozjede „majálesový týden“.

Local club se tedy pro první květnové dny stane hlavní základnou písecké majálesové jednotky. Proběhne zde několik vystoupení začínajících umělců z píseckých středních škol i alternativních artistů z celé ČR. V Local clubu bude navíc po celou dobu Majálesu v odpoledních a večerních hodinách nataženo plátno, na které se budou promítat videa s extrémními sporty, nebo třeba nízkonákladové dokumenty a příběhy z dílen FAMO.

Hlavní myšlenkou je podpora mladých domácích autorů, hudebníků, básníků, malířů, ale i performerů, nebo prostě jen každého, kdo může něco ukázat nebo předvést. „Chtěli jsme se naprosto otevřít jakékoli produkci“, uvádí hlavní pořadatelka Aneta Doušová," proto bychom rádi apelovali na všechny umělce, kteří by měli zájem vystavovat, anebo vystoupit v rámci majálesových oslav 2008 v Local clubu, aby se nám neprodleně ozvali, jelikož uzavírací termín pro přihlášky je již 20.4.“

V Local clubu navíc proběhnou i studentské workshopy a semináře, ve kterých sami teenageři budou diskutovat nad problémy současné doby a pracovat na zajímavých projektech.

Dalším aspektem „nového“ píseckého Majálesu bude přesunutí odpoledního doprovodného programu přímo do srdce města - na Velké náměstí. Díky zvětšení prostoru (v předchozích ročnících se odpolední program konal pouze na malém plácku v Palackého sadech) může letos organizační tým nabídnout o mnoho pestřejší a zábavnější program i na odpoledne! Hlavním bodem odpoledních oslav budou exhibice mladých sportovců na BMX, skate a In-line bruslích. Kromě těchto adrenalinových sportů se budou moct návštěvníci nechat profesionálně nalíčit, učesat, nebo vyzkoušet horolezeckou stěnu a snowboardový simulátor. Samozřejmě nebude zapomenuto ani na tradiční majálesový průvod, při kterém se studenti pokusí o vytvoření unikátního rekordu na Kamenném mostě.

Majáles je nepochybně spjatý i s volbou krále a královny studentstva pro daný rok. Letošní ročník samozřejmě nebude výjimkou, i když i tento fakt projde značnou modernizací a změnou. „Rozhodli jsme se zasáhnout do možná až posvátné strnulosti volby krále a královny Majálesu! Většinou se studenti ostýchali soutěžit a ucházet se tak o královský trůn. Loni jsme tedy zkusili navrhnout model soutěže párů a rozšířit volbu nejen na jediný večer ale alespoň na týden dopředu. V roce 2008 ale přicházíme s něčím naprosto novým a snad i trochu zajímavějším,“ komentuje Anta Doušová.

Písecký majálesový tým opravdu bourá hranice a v zájmu upoutání větší pozornosti pro samotnou volbu krále a královny vytahuje z rukávu Závody školních týmů.

Každá škola by měla postavit 6-ti členný tým (3 holky + 3 kluci), který bude reprezentovat školu po celou dobu trvání studentské slavnosti. Meziškolní zápolení vyvrcholí v odpoledním programu Majálesu, ve středu 7.5. na velkém náměstí, kdy se uskuteční první část soutěží o královský tým. Soutěže prověří hlavně fyzické a rozumové schopnosti celého týmu a také jejich sehranost a schopnost spolupráce. Druhá část her o královskýtým bude zapojena do večerního programu.

Z vítězného královského týmu bude speciální hrou zvolen král a královna Píseckého majálesu. Pořadatelé si od této inovace slibují větší školní zájem o volbu krále, kdy by měla celá škola podporovat a fandit právě svému družstvu. „Rádi bychom opět poprosili písecké středoškoláky, aby se v rámci jednotlivých škol domluvili a utvořili tyto týmy a nahlásili se Majálesové jednotce do 20.4.!Týmy nejsou nijak omezeny, jedinou podmínkou je studium všech členů na stejné škole.“ Uvádí hlavní koordinátorka volby královských týmů Monika Pixová.

Autor: Jakub Kajtman

9.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Stanislavu Semrádovi z Kardašova Řečice se letos úroda obřích dýní povedla. Na snímku je s vnukem Zdeňkem.
9

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Ilustrační foto

Svazek obcí regionu Písecko připravuje školení

Milevské pivní slavnosti začínají už v pátek

Milevsko - Dům kultury Milevsko pořádá v pátek 20. a v sobotu 21.října již devátý ročník Milevských pivních slavností.

V Netolicích vyrostla obří dýně

Netolice - Obří dýni vypěstoval Jiří Vávra z Netolic.

Výlet na Šumavu si účastníci užili

Mišovice - V sobotu 14. října pořádala kulturní komise zájezd na Šumavu.

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení