Ryby různých barev a velikostí, vodní květiny, houby, chobotničky, mořský koník, kameny. To všechno najde návštěvník výstavy na fotografiích, které jsou v těchto dnech instalovány v prostorách písecké Oberbanky.

Autorem snímků je Luboš Benák, člen píseckého fotoklubu. Před nedávnem byl výběr jeho fotografií součástí kolektivní výstavy fotoklubu v Galerii Portyč.

“Tyhle snímky jsem pořídil loni při naší dovolené v Chorvatsku. S přáteli jsme se už po několik let vždy v létě vydávali lodí kolem pobřeží. Sám jsem pak s fotoaparátem podnikal cesty pod hladinu. Fotoaparátů jsem už vyzkoušel několik,“ říká Luboš Benák, který má s pobytem pod vodou zkušenosti už z doby, kdy byl v Písku členem klubu potápěčů.

Jen se základním vybavením, bez kompletní potápěčské výstroje, pak vyhledává zajímavé scenérie pod hladinou, v zákoutí mezi skalami. „Například do jedné jeskyně jsem se dostal jen do půl těla, abych se v případě nějaké nenadálé události rychle dostal odtud. Někdy to může být i trochu nebezpečné. Je to ale velmi zajímavé, když vám okolo hlavy proplouvají různobarevné ryby,“ dodává Luboš Benák.
Letos písecký fotograf plánuje další cestu. Cílem by tentokrát měla být Korsika.

Druhým častým objektem Benákova hledání světa prostřednictvím fotoaparátu jsou dívky a ženy, konkrétně hlavně akty. Ty nejnovější jsou v těchto dnech k vidění v prostorách písecké restaurace U Ševce v Nádražní ulici.