Pořadatelka Slávka Budínová důvod možného zrušení festivalu viděla jinde. „Měli jsme spíš špatnou domluvu s pivovarem Platan. Chtěli přistavět své kamiony a pivo točit sami. Na to by nepřistoupil žádný pořadatel, protože z výtoče piva se dá platit případný prodělek.“ Pořadatelka se s Platanem dohodla, že pivovar dodá sudy, a pořadatelé budou točit pivo sami.

I když se na místě v sobotu v šest hodin odpoledne pohybovalo jen pár desítek lidí (akce začínala v 11 hodin) nevidí to Budínová jako prohru.
„Každý festival, který začíná, má s návštěvností problém. Příští rok bych do toho šla znovu. Budu se ale víc spoléhat na sebe, včetně propagace. Chápu, že s podobnými akcemi asi nemá obec zkušenosti,“ uvedla.

Právě výlep plakátů měla na starost obec Kestřany, která Písecko i Strakonicko obsáhla. V širším okruhu plakáty prý nebyly, což je podle Budínové na takovou akci málo.

Starosta Málek nezastíral zase zklamání z předprodeje vstupenek, z něhož si obec mohla vylepšit svůj rozpočet.

„Očekávali jsme větší zájem, pořadatelé slibovali 400 až 800 lidí,“ uvedl starosta Málek, který se už ale těší na tradiční Rýžování zlata na Otavě. To se za dva týdny bude konat na témže místě.