Přibyla i scéna ve stanu. Ta přišla vhod jako mokrá varianta v pátek, kdy sem kvůli dešti pořadatelé přemístili italskou Exiliu a přispěli tak k silné až klubové atmosféře.

„My jsme přijeli kvůli skupině Xindl X. Nejvíc se ale těšíme na Karamelo santo,“ sdělily Jana a Magda z Prahy, které se staly terčem fotoaparátů díky svým modrozeleným kreacím ve vlasech.

Sobotní večer pak skutečně ovládli Karamelo Santo z Argentiny se svým houpavým ska, u něhož nešlo zůstat v klidu a netančit.

Překvapením byla kapela Dusot dusících se králíků se členy milevské kapely Sucide s bravurními interpretacemi převzatých písní. Ostatně milevské, potažmo písecké kapely Ticho de pre Cupe Band, Suicide nebo Possibilní explikace dokazovaly, že přestávají být regionálními soubory a musí se s nimi počítat.

„I když nám počasí moc nepomohlo, vidím letošní ročník jako úspěšný. Potvrdilo se, že lidé mají radši festivaly s komorní až rodinnou atmosféru a užili si to,“ zhodnotil víkend plný hudby produkční festivalu Josef Kašpar.

Odkaz:

www.prestenice.cz