Režisér Bohdan Sláma si pro svůj nový film Venkovský učitel vybral krajinu, kde žije, Miroticko. Do řady z rolí pak obsadil místní občany. Jedné z hlavních rolí se výborně zhostil Ladislav Šedivý z píseckého SOU.

Kde vás, Láďo, režisér Bohdan Sláma objevil?

Neobjevil mě Bohdan Sláma, ale druhý pomocný režisér Karel Bezděk. Bylo to u nás ve škole na praxi. Všechny kluky si vyfotili a po týdnu mi přišla zpráva, že mě berou.

Jaké byly vaše první reakce?

Byl jsem šťastný, ale nechtěl jsem o tom zatím moc mluvit, Ještě mě čekaly konkurzy. Když jsem jich prošel asi deset, řekli mi, že bych to mohl být já.

Tereza Voříšková hraje ve filmu vaši partnerku Berušku. Jak se vám spolu hrálo?

Měli jsme spolu jako rande, chodili po Praze a v parku si udělali piknik. Ne, že by nás učili líbat, ale měli jsme se do rolí nějak dostat a vžít.

Na co nejraději vzpomínáte?

Po natáčení se mi stýská. Potkal jsem fajn lidi a doufám, že je budu potkávat i nadále.

Byla pro vás, jako mladého kluka, náročná intimní scéna s Pavlem Liškou?

Ty začátky byly strašné. Samé výbuchy smíchu. Točili jsme to několikrát a povedlo se to asi až podevatenácté. Představte si, že by byl chlapík pár centimetrů od vašeho obličeje a vy byste zrovna pootevřel oči. Jaké by to bylo? Po každé scéně jsme ještě vše fotili, abychom viděli, jak to probíhalo a mohli to udělat lépe.

Měl jste problém nastoupit do filmového vlaku?

Je těžké nevnímat kameru, nedívat se do ní a soustředit se na práci. Když jsem to třeba posedmé zkazil, byl jsem na sebe furt naštvaný, ale všichni mě uklidňovali, že to je dobré.