Byli to malí herci Eliška Frčková (Leontýnka), Jan Novák (Dlouhý Janek) a další chlapci a děvčata z TC Z.I.P. a dospělí ochotníci z Prácheňské scény Jindřich Prach, Štěpánka Vašková, Lenka Kučerová, Milan Kurstein a otec dvou Zipáků Václav Písařík.

Kostýmy pro rytíře Brtníka a jeho dceru Leontýnku, plakát a program navrhli studenti Soukromé výtvarné střední školy v Písku, o výrobu dalších kostýmů se postarala Lucie Šímová, režie se ujal známý tanečník a choreograf Láďa Beran, kterému asistovala vedoucí Zipáků Klára Humpálová. Návrhy scény jsou z dílny Šimona Cabana.

Po uzavření Divadla Fráni Šrámka v důsledku havárie nám velmi pomohla vstřícnost majitele centra Družba Jaroslava Lískovce,“ připomněl Láďa Beran.
Uvedení muzikálu finančně podpořilo město Písek a další podnikatelské subjekty z Písku.

Finančně významně přispěli také rodiče Zipáků: Kotalovi, Dubovi, Bláhovi a Kantorovi. Po skončení představení byli zástupci sponzorů rytířem Brtníkem pasováni do stavu rytířského.

„S laskavým svolením autorů Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře budeme muzikál uvádět pro školy i veřejnost,“ slíbila hned po premiéře Klára Humpálová.