V pátek 18. dubna se v Divadle Pod čarou představí tři zajímavé soubory. Imodium je mladá broumovská kapela, která bude mít v Písku jednu ze zastávek svého turné s názvem Stigmata. Kapela se i přes svůj nízký věk pohybuje už přes 5 let na české grunge-rockové scéně a za tuto dobu se již několikrát dostala do hudebního pořadu ČT – Noc s Andělem.

Pravidelně koncertuje na největších českých festivalech a sbírá úspěchy ve všech možných hudebních anketách. Nedávno získala 3. místo v kategorii Objev roku 2007. Další skupinou bude soubor s tajemným názvem Nikitafolk.cz.

Domácí scénu bude zastupovat mladá energií nabitá kapela Possibilní explikace, která minulý rok vydala svůj první sedmipísňový debut s názvem „Ptáš se…?!“

A právě tuto desku chce propagovat na svém prvním turné Tančírna šňurné (pojmenované podle písně Tančírna).

Vedle tohoto zahajovacího koncertu v Písku se Possibilní explikace objeví také na festivalech Rockem proti rakovině v Ražicích, na Majálesu v Plzni či Open air Musicfestu v Přeštěnici. Dostala se i do semifinále soutěže Múza 2008 v plzeňském Divadle Pod lampou, kterou vyhrála a postoupila do finále.

Na jedenáctém ročníku soutěže Rock Nymburk se umístila druhá. Tuto soutěž před časem vyhrála i skupina Divokej Bill. Koncert skupin začíná ve 20.30 hodin.

Odkaz: www.explikace.net