Nová kulturní scéna v Písku - "3,14 Local Club" (na nádvoří Prácheňského muzea), kterájiž tři měsíce obohacuje kulturní nabídku města nápaditým programem, připravila na sobotu 15. března od 20 hodin skutečnou lahůdku.

A to šansonový kabaret výjimečné písničkářky Sylvie Krobové, hrající na akordeon a piano, aklauna Jiřího "Bilba" Reidingera.

Tklivé, syrové, nostalgicko niterné výkřiky – šansony Sylvie Krobové prošije klaun "Bilbo" svými surrealistickými texty, improvizacemi a temnou klaunérií. Do představení bude zároveň vstupovattajemný muž s obří hlavou L´Ombre.

Sylvie Krobová ačkoliv hraje na harmoniku a kvůli ní bývá srovnávána s Radůzou (ostatně jako třeba i Jana Vébrová), má svůj nezaměnitelný výraz a projev. V něm se mísí písničkářství s melancholickými šansony (s přehledem proplouvající třemi oktávami jakoby se nechumelilo)a současně hereckým výrazem ažklaunstvím.

Písničkářka zatím vydala jediné album "Stín", kde najdeme všechny její dominantní polohy - od baladických ažpodravé a dech beroucí nasazení v rychlejších písních.

Jiří "Bilbo" Reidinger je znám z účinkováníz cirkusů jako klaun a mim, sám vyučuje na DAMU pantomimu a společně se svou partnerkou Sylvií Krobovou účinkuje v Bilbo Compagnie.

Šansonový kabaret Stín měli možnost diváci vidět na loňském ročníku Mirotického setkání loutek a hudby.Podle slov obou protagonistůje představení ale pokaždé jiné, protože jeho významnou součástí je improvizace a nové nápady, které do vystoupení Sylvie Krobová i Bilbo vkládají.

Den předtím, tedy v pátek 14. března zahrajeod 19 hodin Sylvie Krobová svůj vlastní recitálv zámecké kaplilázeňského sanatoria ve Vráži u Písku.

Odkaz: www.sylviekrobova.com