Festival je pro mladé soubory nejen možností se veřejně prezentovat, ale mohou i díky doprovodné divácké soutěži vyhrát zajímavé ceny.

„Je dobře, že se skupiny obměňují a že staří pardálové se už nezúčastňují, ale přicházejí stále nové kapely. Letos se nepřihlásily pouze skupiny z Písku, ale jsou tam i z Kovářova nebo Milevska,“ sdělil za pořadatele ředitel Divadla Pod čarou Miroslav Pokorný.

Pořadatelé připravili pro první tři vítězné kapely opět zajímavé ceny. Vítěz získá možnost dvou nahrávacích dnů zdarma v plzeňském studiu Exavik, ale ani další skupiny nepřijdou zkrátka. Druhá v pořadí bude mít možnost nákupu v hodnotě 5 tisíc korun v Hudebních nástrojích Malina. Souboru, který obsadí třetí příčku, věnuje Divadlo Pod čarou poukázku na nákup v hudebních nástrojích v hodnotě tří tisíc korun. „Cílem festu není něco vyhrát, i když je to pro kapelu jistě příjemné, ale skupiny mají možnost si zahrát před více lidmi, kteří by jinak třeba nepřišli,“ dodává Pokorný.

Na festivalu, který začíná od 15 hodin, vystoupí deset kapel. A na jaké skupiny se mohou rockeři těšit? Například na známé soubory z loňska Čert ví, Satycarion nebo Trest smrti. Z nově přihlášených kapel to pak budou Inspiro, Guerilla, The Despaires, Naven, Kuba Kovařík a Hýdě Hlemýždě, Absolutní všechno a Raz III.

Pro větší regulérnost a rovnější šance, budou návštěvníci na hlasovací lístek, který obdrží se vstupenkou psát pořadí tří kapel.

„Může se stát, že i kapela, která obdrží více hlasů z druhých a třetích míst může zvítězit, jako se to stalo skupině 200 zbraní, která měla nejvíc druhých míst a vyhrála,“ dodává pořadatel. Vstupenky na festival jsou k dispozici v předprodeji v Divadle Fráni Šrámka a samozřejmě na místě v Divadle Pod čarou.