Na minifestivalu, který se snaží navázat na bývalou Tálínskou rockovou noc, se představí rockové legendy Hudba Praha, Visací zámek a Znouzectnost.
Hudbu Praha si mnozí zafixovali jako Jasnou Páku. V tehdejší sestavě působil i David Koller, který hit Majolenka hrával později i se skupinou Lucie. Skupina, která se za bývalého režimu musela se přejmenovat právě na Hudbu Praha, dodnes hraje hity Jasné Páky jako Paralet, Špinavý záda anebo novější Máma táta.

Visací zámek také není třeba dlouze představovat. Parta studentů ČVUT si na počátku osmdesátých let založila kapelu a vyprofilovala se vtipnými texty s nadhledem a lehce zapamatovatelnými melodiemi s punkovou razancí a mnoha z jejich písní zlidověla, například skladba Traktor. Za zmínku stojí, že v původní sestavě hrají „Visáči“ již více než 25 let. Posledním albem Známka punku se vrátili ke svým kořenům. I dnešní mladé publikum desku dobře přijalo.
Znouzectnost působí na hudební scéně také více než dvacet let a stala se pro řadu spíše intelektuálně laděných „rebelů“ kultovní kapelou. Mnohé její písně rovněž zlidověly – Krysař nebo Hoří.

Plzeňáci ze „Znouze“ zůstali do velké míry věrni undergroundu, z něhož vyšli. Odolali i svodům „upsat“ se velké gramofirmě či agentuře a své desky si stále vydávají sami ve svém vlastním vydavatelství Sisyfos records a za rok poctivě objedou sto dvacet štací.

Takřka domácí písecký Funus Band, který působil v letech 1988 až 1993, se po dlouhé odmlce dal opět dohromady a bude v roli hostitelské skupiny. Koncert začíná v 19 hodin, přičemž areál se otevře již v 17 hodin. Pro písecké bude připraven svozový autobus u kulturního domu a v Komenského ulici v Písku. V případě nepříznivého počasí zajistili pořadatelé velkokapacitní stan a v areálu bude možné i stanování.

Vstupné v předprodeji, které je v hudebních nástrojích Malina, v Divadle Pod čarou a v CA Travel, bude 180 korun, na místě pak 200 korun.