Na svém letním turné zamíří rocková skupina z Úval, která v posledních třech letech zažívá svůj velký boom, také na Prácheňsko. Její obvyklé dvě štace, kterými bývaly Strakonice a Písek, se letos snížily na jediný koncert, ten bude 15. srpna v píseckém „letňáku“. Obvyklá návštěvnost, která na billovských koncertech u podobně velkých měst čítá více než dva tisíce lidí, se tak může výrazně zvednout.

Skupina zahájila svou cestu na vrchol českého rockového Olympu v roce 1998, kdy se zapsala do povědomí fanoušků nejen silnými melodickými písněmi s punkovou dravostí a nádechem irské hudby, ale i ohňovou show – pliváním a polykáním ohně.

Postupně se pravidelným koncertováním vypracovala na jednu z nejžádanějších festivalových kapel, kde dnes hrají jako hlavní headlineři.

Za necelých deset let stihla kapela odehrát skoro osmset koncertů, vydat čtyři řadová a jedno živé album, a rovněž koncertní DVD z vyprodané Lucerny. V hudebních anketách zaznamenala největší úspěch vloni, kdy jí hlasy fanoušků nynesly na první místo v Českém slavíkovi.

V současné době dokončuje skupina DVD se záznamem z koncertu z turné k poslední desce s prostým názvem Divokej Bill.

Na píseckém koncertě nebudou chybět osvědčené hity jako Znamení, Síť, Čmelák nebo punkově laděná Plakala.

Areál letního kina bude otevřen již od 18 hodin. Koncert uvede krátce po osmé hodině skupina Temperamento, po níž přijde téměř dvouhodinový koncert Divokýho Billa. Diváci se mohou těšit na kvalitní technické zajištění koncertu, špičkovým zvukem počínaje, přes světelný park až po speciální videoprojekce.

Vstupenky jsou k mání v běžných předprodejích za cenu 245 korun, na místě budou k dostání za 270 korun.