Kolem tisícovky přítomných rockerů na koncertě to jen potvrzuje. Písecký letňák má hned několik předností. Lidé jsou venku, kde není „zahuleno“ jako v běžných sálech, a k tomu navíc pod střechou, alespoň větší část hlediště, což diváci zvláště v deštivém pátečním večeru ocenili.

Navíc je kino skvěle situováno do centra města a přitom poměrně mimo obytnou zástavbu.

Rockové kapely sice zčeří poklidný večer ospalého Písku, na druhou stranu přitáhnou do města řadu mladých lidí, kteří navštíví nejen místní restaurace, ale i obchody a památky. Rockeři nejsou zdaleka jen konzumenty tvrdé muziky.

A jestli jeden večer v měsíci kdosi větší hluk „nevydejchá“ a postěžuje si, jsou to zpravidla ojedinělé výkřiky chorobných stěžovatelů na vše a všechny. Letňák jako výborná lokalita nejen pro rockové večery, ale i další kulturní podniky, ovšem potřebuje vydatnou finanční injekci do rekonstrukce.

Zvýší se tak jeho atraktivita a stane se důstojným místem se skvělou letní scénou, kterou bude moci Písku nejedno město závidět. A Písek se bude moci opět hrdě hlásit k tomu, že není jen tradičním městem lesů a studentů, ale i kultury.