„Teď už se nehraje na kostýmy, jde spíš o to, aby se studenti zúčastnili,“ sdělila za organizátory Aneta Doušová. Nejen sobotní počasí plné přeháněk, ale také nezájem většiny studentů o jakýsi program a invenci mělo za následek zoufalou účast v majálesovém průvodu. Asi dvacítka těch nejaktivnějších doprovázela studenta s kytarou a budoucího krále majáles nesoucího transparent za zpěvu „moderních protestsongů“.

„Jde víc o volbu krále a královny. Průvod už studenti nevnímají tak jako dřív, nevidí to původní poselství majálesu. Dneska jde spíš už jen o zábavu,“ dodala Doušová.

Na koncertě bylo plno

Většina mladých se ovšem těšila a v hojném počtu dorazila do areálu letního kina, kde zahrála řada zvučných jmen hudební scény, jako třeba skupiny Sto zvířat, Skyline nebo Wohnout.

Za nového krále majáles byl bouřlivým potleskem a výskotem zvolen Milan Choulík. Královnou se stala Eva Kouďová. „Přihlásily se jen tři páry, takže všichni byli nominováni. Teď máme na rok klíč od města Písku. Přihlásili jsme se víceméně proto, že to bude sranda, nic jiného jsme od toho nečekali, a to se vyplnilo,“ sdělil první dojmy po volbě novopečený král Milan Choulík.

Počasí se naštěstí umoudřilo, a tak si všichni návštěvníci mohli užít dobrý rockový festival s veškerou technikou. Majáles však sobotní studentská veselice příliš nepřipomínala.