PÍSEK :

Kino Portyč
17.30 a 20.00 Poupata
Drama. Příběh vypráví o postupném rozkladu rodiny, žijící na malém městě. Každá z postav žije svým ideálem. Agáta touží po šťastném životě daleko od domova, s plným vědomím toho, že její jedinou naději je útěk a tudíž zrada nejbližších. Honza věří v čistotu a sílu lásky bez ohledu na okolnosti, za jakých se zrodila. Kamila hledí s jistotou do budoucna a nehodlá si připustit bídu dnešního dne. Jediný Jarda ví, že svět ani sebe nezmění. Vědom si svého slabošství, nepokouší se o nic. Chorobná závislost na výherních automatech, která přivedla jeho nejbližší do neřešitelné životní situace, je v jeho mysli samozřejmostí. Skutečný a přesvědčivý pokus o záchranu rodiny přijde ve chvíli, kdy je pozdě.

Divadlo Pod čarou
20.30 Progres 2 + Primátor Dittrich

Bakaláře, okolí kostela - tržnice
9.00 - 18.00 Adventní trhy
Tradiční řemeslné trhy, kde rukodělné výrobky nabídne na šest desítek prodejců. Adventní trhy budou pokračovat ještě v sobotu a neděli.

Na Floriánu (Havlíčkovo náměstí)
15.00 Tradiční benefiční prodej Rotary punče
Prodej bude pokračovat ještě v sobotu od 9 hodin

Sladovna
17.00 Beseda s režisérem Jiřím Strachem

Kulturní dům
20.00 Maturitní ples - Obchodní akademie Písek třída 4. B

Divadlo Fráni Šrámka
19.30 Čtyři dohody - Jaroslav Dušek

PROTIVÍN :

Kostel sv. Alžběty
19.00 J. J. Ryba - Česká mše vánoční - Hej mistře
Účinkují Písecký smíšený sbor Sonitus a Písecký komorní orchestr

MILEVSKO :

Kino Bios „eM“
17.30 Žraloci na s(o)uši
Rodinný. Animovaný film vypráví o dvou žraločích bratrech – malém Pupovi a velkém Juliovi. Poté, co pytláci ukradnou z jejich útesu žraločí vajíčka do gurmánských restaurací, rozhodne se malý Pup stůj co stůj zjednat nápravu a pln odhodlání se vydá na souš, do lidského světa, kam nikdy předtím žraločí ploutev nevkročila. Julius se však začne o osud svého malého brášky na pevnině obávat – a ve speciálním robotickém obleku, který kdysi společně sestrojili, se vydá na souš zachránit Pupa. A když už jednou vyleze na břeh, nenechá si rozhodně ujít příležitost zjistit, jak vlastně chutná opravdové suchozemské kuře – divoká žraločí jízda začíná.
20.00 Vendeta
Drama / Thriller. Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.

Dům kultury
XMass Facemejdan

Milísek
15.00 Zimní vánoční bazar