Sbor složený z bývalých i současných žáků Základní školy Bernartice pod vedením učitelky Milady Jirouškové opět zpříjemní lidem advent ve slabčickém a bernartickém kostele.

Ve Slabčicích vystoupí tuto sobotu v 15 hodin a v Bernarticích v pátek 23. prosince v 16 hodin.

„Jako každoročně máme připravených přes dvacet koled a vánočních písní, z toho osm nových. Stalo se zvykem, že v Bernarticích vystupují i hosté, tentokrát to bude Bára Kolísková a Petra Nováková, zařazeny jsou i skladby instrumentální,” představuje Milada Jiroušková, která zavzpomínala na jejich první vánoční koncert.

„První veřejné vánoční zpívání se uskutečnilo hned po revoluci v roce 1989, ale to jsme ještě jako školní pěvecký sbor nesměli vystupovat v kostele, a tak jsme koledy zazpívali navečer na bernartickém náměstí. Rok nato začala tradice vánočního zpívání v kostele sv. Martina, která a trvá dodnes,” říká Milada Jiroušková.

„A to jen díky tomu, že se vždy v předvánočním čase sejdou všichni věrní zpěváci, kteří školní lavice dávno opustili, aby během víkendových zkoušek nacvičili program, kterým zpestří sváteční adventní čas,” dodává vedoucí sboru.