Podle informací ředitele Vladimíra Šindeláře bude na výstavě k vidění čtyřicet panenek. „Jde o autorské originály z dílny Dagmar Jurčíkové i nové repliky starých panenek francouzských a německých," upřesňuje Vladimír Šindelář, podle kterého nejzajímavější z těch nových bude asi bývalá československá lyžařka a modelka Ivana Trumpová.

„Výstava je i prodejní, takže je možno si panenku zamluvit a po skončení výstavy zakoupit, ovšem jedná se o výtvarné originály, a tak je nutno počítat s vyšší cenou," podotýká Vladimír Šindelář.

Milevské muzeum spolupracovalo s Dagmar Jurčíkovou už jednou. „Bylo to v roce 2007, kdy v muzeu byla výstava Svět panenek. Stejně jako letos se však nejednalo o panenky na hraní, ale o původní umělecká díla určená pro instalaci v zámeckých interiérech. Od té doby už uplynulo osm let a svět kolem nás se o kousek posunul, což se týká i výroby panenek Dagmar Jurčíkové. Proto jsme se rozhodli, že se k jejím panenkám po létech znovu vrátíme," vysvětluje Vladimír Šindelář, který na vernisáž srdečně zve.

Výstava bude v muzeu otevřena do 26. dubna.