Program se bude odehrávat na mnoha místech, a to například na Velkém náměstí, v Palackého sadech a Alšově náměstí, na Parkánech, ale také třeba v domě U Slona nebo v letním kině.

V pátek 8. června dopoledne začala městská slavnost Dotkni se Písku, jejíž program plní celé centrum města. Na Velkém náměstí vystoupila řada píseckých škol, spolků a souborů. Večer se na hlavním pódiu vystřídají irští Led Farmers nebo Čechomor. Chybět nebude ani historická ceremonie s Marií Terezií.

PÁTEK (8. června)

VELKÉ NÁMĚSTÍ

Moderuje David Kajtman
10:30 Vystoupení dětí z 3. MŠ
11:00 Vystoupení žáků ZŠ Tylova
11:30 Záchranné složky v akci
12:30 Arte Dance – taneční vystoupení
13:00 Flash Dance Labuť – taneční vystoupení
14:00 EFK – taneční vystoupení
14:15 Aerobic AC Sole
14:40 Aerobic For Body
15:00 Exhibice Harmony Wellness clubu
16:00 Natural – hudební vystoupení
17:05 Z.I.P taneční vystoupení
18:00 Swing band Tábor
19:30 Led Farmers (Irsko)
20:30 Historická ceremonie s Marií Terezií
22:00 Čechomor

ALŠOVO NÁMĚSTÍ - MOBILNÍ PLANETÁRIUM

10:00 Sbor pro 1. stupeň ZŠ E. Beneše – Písničky z pohádek
11:00 Pole Dance
13:00 Zpěváci z projektu Oběžná dráha
13:30 Naty Hrychová – vystoupení youtuberky
14:00 Zpěváci z projektu Oběžná dráha
14:30 Denis TV – vystoupení youtubera
15:00 Zpěváci z projektu Oběžná dráha
15:30 Pjay – vystoupení youtubera
16:00 Zpěváci z projektu Oběžná dráha
16:30 Martn – vystoupení youtubera
17:00 Matyáš Cahák – hudební vystoupení
19:00 Love Gangsters
21:00 Nebe – hudební vystoupení

PALACKÉHO SADY

Moderuje Vojta Daňhel
13:00 Romano Suno – romský taneční soubor
13:30 Rupune Čhave – taneční vystoupení
14:00 Sam Roma – hudební vystoupení
15:00 Dědek Band
16:30 Eliška Kotlínová s kapelou
18:00 Bonsai č.3 – folková skupina
19:00 Přehlídka Jitex
19:20 SPK karate Písek
19:30 Dechová hudba města Písku
21:30 The Strings – celovečerní hudební vystoupení

PARKÁNY – HORNÍ SCÉNA A PROSTOR U BAŠTY

14:00 – 18:00 Historická střelnice – střelby z luků, kuší, praků, děla
14:00 – 18:00 Otevřená herna – hry pro malé i velké z minulosti a současnosti
14:00 – 18:00 Tvůrčí dílny – jednoduché i složitější tvoření pro všechny

DOLNÍ SCÉNA

15:30 – 16:00 Šermíři, rváči a duelanti – šerm
16:15 – 17:00 „O kohoutkovi a slepičce“ NITKA Písek – maňásková pohádka
17:00 – 17:30 Císařské tance a jiné kratochvíle – tanec
18:00 – 18:30 Kejklíři a komedianti, aneb…Už jedou! – kejklíř

DOPROVODNÝ PROGRAM:

PALACKÉHO SADY
celý den Vojenské ležení
KONCERTNÍ SÍŇ TROJICE
19:00 Koncert sborů Sborissimo (vstupné 100 Kč)
LETNÍ KINO
20:00 Taneční a pěnová party – DJ Basslicker a další (vstupné 100 Kč)
DIVADELKA
21:00 DJ Ramel (vstupné 40 Kč, na oba dva dny 50 Kč)
DIVADLO POD ČAROU
21:00 Černý desky jsou dobrý
ZAHRADA DOMU U SLONA
17:00 Vernisáž výstavy Písecká nároží
13:00-15:00 Komentovaná prohlídka U Slona

SOBOTA (9. června)

VELKÉ NÁMĚSTÍ

Moderuje Tom Dvořák
10:30 T-dance – Malá čarodějka - taneční vystoupení
11:20 River dance ~ tanecs keltskými prvky text a hudba11:25 Abeceda – Centrum volného času z.s. ve spolupráci se ZŠ Jana Husa Písek
11:40 Tamarys – taneční vystoupení
11:55 NRG crew – taneční vystoupení
12:15 Osm a půl opice – taneční vystoupení
12:45 T-dance – soutěžní choreo – taneční vystoupení
13:00 Písečan a Písečánek
14:05 Představení dětí z DDM
15:10 Karel Černý – sóla mažoretky
15:25 Mažoretky Písek
15:30 Louisiana
17:00 Písecký komorní orchestr
18:30 Dalibor Janda a skupina Prototyp, host Jarmila Jandová
19:30 Historická ceremonie s Marií Terezií
20:30 Janek Ledecký
22:00 Nebe

ALŠOVO NÁMĚSTÍ

8:00-12:00 Výstava historických vozidel VCC Písek
10:00 Umíme to jinak aneb Zábavné dětské dopoledne
13:00 Fusion Písek
15:00 Chai – hudební skupina
17:00 Romano jilo
19:00 Like it – hudební skupina
21:00 Filip Zangi & Purpur – hudební skupina

PALACKÉHO SADY

9:30 Myslivci Písku
10:00 Vystoupení trubačů MS Písek a středních lesnických škol Písek
11:00 Ukázky vábení zvěře, přehlídka psů loveckých plemen a ukázky výcviku
10:00 Soutěže dětí z přírodovědných znalostí, představení sokolníků
13:00 Písečtí blonďáci
16:00 Babouci
18:00 Zábavný pořad TV Šlágr: vystoupí Šlágr Band, Atlas, Veselá trojka, Black Band, Stará sešlost, Petr Stašák a další. Moderuje Vráťa Měchura
22:00 Hastrmani – celovečerní hudební vystoupení

PARKÁNY – HORNÍ SCÉNA A PROSTOR U BAŠTY

10:00 – 18:00 Historická střelnice – střelby z luků, kuší, praků, děla
10:00 – 18:00 Otevřená herna – hry pro malé i velké z minulosti a současnosti
10:00 – 18:00 Tvůrčí dílny – jednoduché i složitější tvoření pro všechny

DOLNÍ SCÉNA

10:00 – 10:50 Čtyři pohádky (čtyři veršované pohádky – Kuřátko v obílí, Otesánek, O veliké řepě a Zvířátka a loupežníci) – Divadlo ŠUS
11:00 – 11:30 Kat písecký, aneb…Trestu neujdeš! – katovská dílna
13:00 – 13:30 Za slávu a čest šlechtickou – šerm
14:00 – 14:50 Nápad myšky Terezky (Hraje Divadlo Matěje Kopeckého. Činoherně maňáskové představení)
15:00 – 15:30 Vivat Maria Theresia! – tanec
17:00 – 17:30 Na rynku je veselo, aneb…Šašek písecký – kejklíř

DOPROVODNÝ PROGRAM:

PALACKÉHO SADY
celý den Vojenské ležení
10:00 Šikovní výtvarníci (Schrenkův pavilon)
KAMENNÝ MOST
14:00 Písecký fest Schuss, aneb…Vivat Maria Teresia! – střelby císařských vojáků.
23:15 OHŇOSTROJ na řece Otavě
DIVADELKA
21:00 Deep Sanding Crew (vstupné 40 Kč, na oba dva dny 50 Kč)
ZAHRADA DOMU U SLONA
10:00 -22:00 Výstava Písecká nároží
13:00-15:00 Komentovaná prohlídka U Slona

Kde není uvedeno, je vstupné zdarma.

NEDĚLE (10. června)

9:15 Modlitba ranních chval v děkanském kostele
9:30 Průvod k Mariánskému sloupu a modlitba za město
10:00 Návrat průvodu do děkanského kostela