RAŽICE
Sportovní den připravují na sobotu dobrovolní hasiči z Ražic. Bude se konat v přírodním amfiteátru a jeho součástí bude nohejbalový turnaj, který začne v 9 hodin, i turnaj v šipkách, který bude na řadě od 16 hodin. Pro děti bude od 14 hodin nachystáno několik disciplín jako zkouška přesnosti, střely nebo zručnosti.

TÁLÍN
V Tálíně se o víkendu uskuteční dvě akce. V pátek to bude loučení s létem od 18.30 hodin na návsi. Připraven bude lampiónový průvod, ohňová show i opékání špekáčků.
V sobotu od 13 hodin pak přijde na řadu druhé setkání harmonikářů za účasti heligonkáře Jeníka Komendy, které pořádá společnost HARMONIKA SHOW.
Setkání se bude konat před Tálínskou hospodou a v případě nepřízně počasí bude přesunuto do sálu Tálínské hospody. Odpolednem budou provádět Monika Andělová a Míra Kropáček.

KŘENOVICE
V Lesním divadle v Křenovicích uvidí návštěvníci pohádkový příběh BUBUBU, který nastudoval Divadelní spolek PIKI Volyně. Pořadateli jsou Jana Hořejší – Smíšené zboží a hospoda Křenovice a Obecní úřad Křenovice.

ČÍŽOVÁ
Obec Čížová v rámci cyklu návesních slavností připravila koncert skupiny JH BAND. Uskuteční se v sobotu od 17.30 hodin na hřišti.

PAMĚTICE
Druhý ročník cyklovýletu pořádá v sobotu obec Drhovle. Start je v 10 hodin od hospody Na Skalce v Paměticích, prezence začíná o hodinu dříve. Na účastníky čekají trasy 11, 25 a 34 kilometrů.

SLABČICE
FICHTL CUP Slabčice se uskuteční v sobotu a příjezd fichtlařů zde očekávají od 8 do 10 hodin. Ve 12 hodin začnou závody dětí a o půl hodiny později dámský pohár. Od 13 a 14 hodin jsou na programu hlavní závody stodolák a klasik a speciál a sport. V 16.30 hodin začne mistrovství Evropy Fichtl Side Car Cross. Závěr sportovního odpoledne bude od 18 hodin patřit kapele Paradoxy v Kulturním domě Slabčice.

ČESTICE
V galerii zámku se v neděli od 10 hodin koná vernisáž obrazů mlýnů Valentina Horby z Drhovle. Zároveň zde putimská spisovatelka Jaroslava Pixová představí novou knihu Za osudy klapajících perliček, která vypráví o zajímavých osudech 16 mlýnů na Písecku, Strakonicku, Prachaticku a Petrovicku.

SEPEKOV
Sepekovským poutím budou tradičně patřit dva víkendy za sebou. První bude tento týden. Při nich budou mít návštěvníci zdejšího poutního kostela Jména Panny Marie možnost vidět nedávno zrestaurovaný gotický obraz Panny Marie Sepekovské. Tuto sobotu začne první pouť v 18 hodin mší svatou s novoknězem, sekretářem českobudějovického diecézního biskupa Davidem Miklušem.
V neděli 10. září bude sloužit mši svatou v 8 hodin představený milevského kláštera Mikuláš Selvek, v 10.30 hodin bude slavná mše svatá s říčanským farářem Konstantinem Petrem Mikolajekem. V 15 hodin bude poutní požehnání a po něm mariánské zpěvy sepekovského chrámového sboru.