PUTIM
V gotické faře kostela v Putimi se v sobotu od 17 hodin koná další komorní koncert. Návštěvníci uslyší zpěvačku francouzských šansonů Evu Kriz Lifkovou, kterou na klavír doprovodí Milan Dvořák. Přiblíží nám příběh pařížské Olympie, která je nejslavnějším francouzským koncertním sálem, kde zpívaly hvězdy jako Edith Piaf, Aznavour, Barbara, Dalida, Montand, Vartan, Hallyday a mnoho dalších. Vstupné je dobrovolné.

OLDŘICHOV
V sobotu se koná v Oldřichově již tradiční běh terénem – jubilejní 15. ročník OLDŘICHOVSKÁ ZÁVORA. Start je na návsi u hospody v 17 hodin. Registrace závodníků je na návsi od 15 hodin. Závod dětí do 15 let startuje v 16 hodin, dospělí + štafeta žen mají start v 17 hodin. Vyhlášení vítězů bude v 18.30 hodin u hospody.

PAMĚTICE
Na Skalce v Pamětících v sobotu od 14 hodin pořádají obec Drhovle a SDH Pamětice Dětský den aneb Rozloučení s prázdninami. Připraveny budou různé soutěže, zahraje divadlo Harmonika Marka Vojtěcha a v případě příznivého počasí na děti čeká také oblíbená pěnová show.

SLABČICE
Na kole za krásami mezivodí je název nedělní cyklistické akce, kterou pořádají dobrovolný svazek Mezi Vltavou a Otavou a obec Slabčice. Start je v 10 hodin od Obecního úřadu ve Slabčicích. Připraveny budou dva okruhy v délce 32 a 14 km. V cíli bude čekat občerstvení a hudba k poslechu v restauraci ve Slabčicích.

SKÁLY
Posvícenské posezení před Skalskou hospůdkou se uskuteční v pátek od 18 hodin.

BUDIČOVICE, SKÁLY
V sobotu se koná Budičovický duatlon. Start je ve 12.30 hodin na fotbalovém hřišti ve Skalách.

HEŘMAŇ
Sraz rodáků se uskuteční tuto sobotu u příležitosti 790. výročí obce Heřmaň. Program zahájí v 8 hodin poutní mše svatá a žehnání obnovenému oltáři sv. Jana Nepomuckého. O půl hodiny později začnou trhy, kde budou k vidění ukázky tradičních řemesel i výrobky na prodej. Následovat bude vystoupení Baráčníků z Písku a taneční skupiny Z.I.P. V 11 hodin se bude žehnat novému zvonu sv. Jana Nepomuckého a ve 14 hodin bude připravený koncert duchovní hudby v kostele sv. Jiljí. V 15.30 hodin bude zvon vyzdvižen do zvonice kostela a poprvé zazvoní. V kulturním domě bude připravené posezení s kapelou Návraty.

OSLOV
Pohádkový les v Oslově se uskuteční v sobotu. Na cestu pohádkovým lesem vyrazí zájemci v době od 14 do 16 hodin od místního fotbalového hřiště. Po skončení akce čeká na děti opékání vuřtů.